19. 08. 2019 07:30 , článok bol aktualizovaný 19. 08. 2019 19:09 | BRATISLAVA/TVnoviny.sk

Kočner sa cez Threemu chvastal, že sú mu zaviazaní kotlebovci

Údajne na NS vybavil, že zamietne podanie generálneho prokurátora ohľadne rozpustenia ĽSNS.

Marian Kočner na archívnej snímke.
Marian Kočner na archívnej snímke. Foto: TASR

Marian Kočner sa krátko po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej obával pádu Smeru. Alene Zsuzsovej vtedy písal cez aplikáciu Threema, že ak by sa do vlády dostala opozícia, „nepomôže nám ani odsťahovať sa na Severný pól".

Ako píše Denník N, Kotlebova podpora Smeru mohla byť riešením. „Každopádne Sorosovu ruku je dnes na Slovensku silno cítiť," písal Zsuzsovej cez Threemu 10. marca 2018, deň po tom, čo na bratislavskom námestí SNP demonštrovalo 60-tisíc ľudí.

„Ja som zvedavá na Bélu," odpisovala Zsuzsová. Kočner:„Béla je ok, len tá jeho grupa je nejednotná." „Ešte je tu Kotleba. Podrží vládu. Vybavil som na súde, že ich nerozpustia," písal Marian Kočner.

Kočner sa cez Threemu chvastal, že sú mu kotlebovci zaviazaní, lebo údajne na Najvyššom súde vybavil, že zamietne podanie generálneho prokurátora, ktorý navrhol Ľudovú stranu Naše Slovensko rozpustiť.

„Som vybavil, že NS SR pošle do pi** Čižnárove podanie na zrušenie ich strany. Súd povie, že nie sú fašisti. Tak sú mi niečo dlžní."

Extrémisti z ĽSNS popierajú, že by mal Kočner na nich dosah, že by sa s ním niekedy stretli alebo že by vybavoval na súde niečo v ich prospech. Podpredseda ĽSNS Martin Beluský tiež tvrdí, že o žiadnej tichej podpore vlády s nikým z koalície nerokovali.

„Vidíme za tým snahu zdiskreditovať našu stranu. S Kočnerom sme nikdy nič nemali," odkázal Beluský.

Beluský o Kočnerovi

Pre TV Markíza poskytol stanovisko poslanec za Ľudovú stranu naše Slovensko Martin Beluský. "My sme sa s pánom Kočnerom nikdy v živote nestretli, my sme s ním nekomunikovali priamo, ani cez žiadneho prostredníka. Jednoducho, pán Kočner je pre nás človek, ktorý patrí do basy," reagoval.

Reakcia senátu NS

Všetkých päť členov senátu Najvyššieho súdu, ktorý zamietol rozpustenie parlamentnej strany ĽSNS na návrh generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, odmieta, že by poznali obvineného a obžalovaného Mariana K. Rovnako, že mohol zasahovať do rozhodovania senátu v prípade ĽSNS. Vyjadrenie sprostredkovalo TASR Tlačové oddelenie NS SR.

Predsedníčka senátu NS SR Jana Zemková zdôraznila, že Mariana K. nepozná a nemá žiadnu vedomosť o jeho zasahovaní do rozhodovania. Ďalšia predsedníčka senátu NS SR Nora Halmová rovnako odmietla akékoľvek ovplyvňovanie pri svojom rozhodovaní. "Ako som už v médiách uviedla, s Marianom K. sa nepoznám. Nesnažil sa ma nikdy kontaktovať, ani osobne ani sprostredkovane. Navyše, nie je nijako dokázané, že spomínanou Norou v jeho komunikácii by som mala byť ja. Spájanie jeho mena s mojou osobou preto úplne odmietam," dodala.

Ďalšia predsedníčka senátu a sudkyňa Petra Príbelská zase uviedla, že osobne Mariana K. nepozná a nikdy sa s ním nestretla. "Absolútne vylučujem akékoľvek kontaktovanie mojej osoby v súvislosti so súdnymi prípadmi, ktoré rozhodujem," doplnila.

"Uvedenú osobu ja osobne nepoznám a absolútne vylučujem jej zasahovanie do rozhodovacej činnosti senátu," vyhlásila predsedníčka senátu NS SR Jarmila Urbancová. "Úplne vylučujem zasahovanie spomínanej osoby do mojej rozhodovacej činnosti, spomínanú osobu vôbec nepoznám," vyjadril sa zase predseda senátu a sudca NS SR Milan Morava.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce