19. 08. 2019 14:18 , článok bol aktualizovaný 19. 08. 2019 16:25 | BRATISLAVA/TV Markíza

KDH vyvesilo kapitánsku výložku. Visí presne oproti Dankovým oknám

Reakcia šéfa snemovne nenechala na seba dlho čakať.

Stožiar v Pečnianskom lese, kde vyvesili kapitánsku výložku.
Stožiar v Pečnianskom lese, kde vyvesili kapitánsku výložku. Foto: TV Markíza

Kresťanskí demokrati v pondelok (19. 8.) vyvesili na vlajkový stožiar pri Pečnianskom lese kapitánsku výložku. Reagovalo tak na iniciatívu predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS), ktorý dal pred parlamentom postaviť stožiar so štátnou vlajkou.

"Symbolika je v tom, že je to presne oproti parlamentu, presne oproti oknám predsedu Národnej rady SR, čiže Andrej Danko, keď ráno príde do kancelárie, prvé, čo uvidí, môže sa z okna pozrieť na svoj veľký sen," vysvetlil médiám predseda KDH Alojz Hlina.

Podľa Hlinu "niekto" potrebuje stožiarom prekrývať svoje kauzy. "Ja som za vlajkový stožiar na hradnom kopci, som za to, aby tam viala slovenská vlajka, ale má byť proporčný a kvalitný," povedal Hlina.

Predseda  parlamntu Andrej Danko (SNS) ďakuje Hlinovi za to, "že svojimi akciami robí reklamu stožiaru pred budovou parlamentu". Danko to povedal v reakcii na vyvesenie kapitánskej výložky na stožiar pri Pečnianskom lese oproti parlamentu.

Podľa KDH stožiar symbolicky chráni Pečniansky les a bol doteraz bol najvyšší na Slovensku. Kapitánska výložka zostane na ňom do 1. septembra 2019, kedy bude oficiálne sprístupnený aj stožiar so štátnou vlajkou pred parlamentom.

 

Na výstavbu stožiara pred parlamentom vyzbierala Kancelária NR SR financie potrebné na všetky práce. Štát tak výstavba a inštalácia stožiara so štátnou vlajkou nebude stáť nič. Konečná suma nákladov je podľa vedúceho Kancelárie NR SR Daniela Guspana 58.043 eur bez DPH. Na stožiar dalo podľa Guspana príspevok viac ako 100 prispievateľov a vyzbieralo sa okolo 60-tisíc eur.

Guspan doplnil, že po vyvesení štátnej vlajky na stožiar zvesia vlajky zo strechy Bratislavského hradu a parlamentu. Dodal, že okrem bezpečnosti je tiež technicky jednoduchšie starať sa o stožiar s vlajkou, pretože bude obsluhovaný zo zeme.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce