19. 08. 2019 14:28 , článok bol aktualizovaný 20. 08. 2019 10:46 | BRATISLAVA/TASR

Lučanský: Stojím za každým zákonným rozhodnutím policajtov

OĽaNO chceLO, aby Saková a Lučanský vysvetlili prepojenia polície s Bödörom

Ministerka vnútra Denisa Saková a prezident policajného zboru Milan Lučanský.
Ministerka vnútra Denisa Saková a prezident policajného zboru Milan Lučanský. Foto: TASR

Policajný prezident Milan Lučanský stojí za každým zákonným rozhodnutím policajtov a vedenie NAKA má jeho podporu. Vyplýva to z jeho vyjadrenia, ktoré poskytol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Lučanský tiež pripomenul, že riaditeľ NAKA Branislav Zurian prijal aktívne opatrenia proti úniku informácií hneď v úvode - zúžil tím a zapojil inšpekciu ministerstva vnútra. "Ako som už povedal, každý vyšetrovateľ je procesne samostatný a nad zákonnosťou drží ochrannú ruku prokurátor. Osobne nemám informácie o tom, že by bol na policajtov vyvíjaný politický tlak," dodal.

Opozičné hnutie OĽaNO následne vyzvalo ministerku vnútra Denisu Sakovú (Smer-SD) a policajného prezidenta Milana Lučanského, aby vysvetlili prepojenia polície s Norbertom Bödörom a uviedli, aké opatrenia urobili pre to, aby im zamedzili.

"Nezávislá práca orgánov činných v trestnom konaní bude mimoriadne dôležitá. Ako dnes informovali prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry, informácie o trestných konaniach sa týkajú aj predstaviteľov štátu. Budeme dôsledne sledovať priebeh vyšetrovania, aby sa verejnosť výsledky ich práce dozvedela čím skôr," uviedol poslanec hnutia Gábor Grendel.

Hnutie obzvlášť znepokojuje, že by Bödör mal o svojom zadržaní dozvedieť aj po výmene policajného prezidenta. Pripomína, že bývalý policajný prezident Tibor Gašpar je Bödörovým švagrom.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na pondelkovej (19.8.) tlačovej konferencii potvrdil informáciu, že sa podnikateľ Norbert Bödör o svojom plánovanom zadržaní dozvedel, v dôsledku čoho bol zrušený súhlas na zadržanie. Uviedol tiež, že v rámci vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vyšetruje ÚŠP aj trestnú činnosť predstaviteľov štátnych a justičných orgánov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce