20. 08. 2019 09:33 , článok bol aktualizovaný 20. 08. 2019 16:26 | DUBNICA NAD VÁHOM/tvnoviny.sk

Tragická nehoda: Muža na Považí privalil 12-tonový valec, zrejme sa snažil vyskočiť von

Muž upravoval so strojom terén skládky komunálneho odpadu.

Muža zavalil valec.
Muža zavalil valec. Foto: TV Markíza

Čiernych pondelkov pribúda. Ďalší pracovný úraz s následkom smrti sa stal na Považí. V Dubnici nad Váhom zavalil cestný valec muža.

Muž upravoval so strojom terén skládky komunálneho odpadu Luštek, v Dubnici nad Váhom. "Inšpektorát práce Trenčín, predmetnú udalosť vyšetruje ako závažný pracovný úraz s následkom smrti," reagoval hovorca inšpektorátu práce v Trenčíne Juraj Hajšo.

V kritický deň niekoľkokrát išiel touto stranou a viackrát obišiel betónovú obruč. Valcoval navezenú hlinu na stenách skládky. "Zamestnanec pri práci na valci sa snažil obísť prekážku, pričom následne došlo k prevráteniu valca a jeho zavaleniu," pokračoval Hajšo.

Zachranári už mužovi pomôcť nedokázali. Keď sa začal viac než 12-tonový kolos šmýkať po svahu, zrejme sa 60-ročný muž snažil z neho vyskočiť, a to sa mu stalo osudným. Kabína stroja mu zavalila hrudník.  

Externá firma robí stavebné práce na rozšírenie kapacity skládky a s tým súvisiace stavebné objekty. S výstavbou začali pred dvoma mesiacmi. 

Začiatok pracovného týždňa je z pohľadu smrteľných pracovných úrazov najrizikovejší. V minulom roku sa osem úmrtí stalo v pondelok a rok predtým to bolo až 13. V tomto roku je to zatiaľ celkovo 16 smrteľný pracovný úraz.

Pozrite si reportáž Michala Bujnu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce