20. 08. 2019 13:03 | BRATISLAVA/zg

Smer popiera, že by sa uchádzal o podporu kotlebovcov

V krízovom období po vražde Ján Kuciaka pracovalo vedenie strany len s dvoma variantmi.

Peter Pellegrini a predseda strany Smer-SD Robert Fico.
Peter Pellegrini a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: TASR

Vedenie najväčšej koaličnej strany Smer-SD odmieta obvinenia niektorých médií, že sa po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej v záujme udržania moci uchádzalo o podporu Ľudovej strany Naše Slovensko.

Ako píšu vo vyhlásení, za zarážajúce považuje, že v súvislosti so stranou médiá pracujú s „akýmikoľvek neoverenými, skreslenými a nepravdivými informáciami, len aby jej poškodili.

„Pokiaľ by lož šírená médiami bola pravdivá, dnes by vláda SR pracovala v nezmenenom zložení. Vedenie Smeru pracovalo v krízovom období len s dvoma variantmi. Prvým boli predčasné voľby plánované na 7. júla 2018. Druhým, pre ktorý sa osobne rozhodol vtedajší predseda vlády Robert Fico, bolo podanie demisie, čo umožnilo rekonštrukciu vlády SR a zachovanie stability existujúcej vládnej koalície. Súčasné obdobie potvrdzuje, že tento variant sa ukázal ako úplne správny," napísal v reakcii vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút.

Voči medializovaným informáciám sa v pondelok (19. 8.) ohradila aj ĽSNS. "Nikdy sme nič od Mariana K. nechceli, nikdy nám nič nevybavil, nikto zo strany sa s ním nestretol a nič mu nedlhujeme," uviedol podpredseda strany Milan Uhrík.

Reagovali tak na údajnú komunikáciu Mariana Kočnera, v ktorej mal podľa portálu Aktuality.sk spomínať ĽSNS ako poistku vlády Roberta Fica (Smer-SD) po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Marian K. mal tvrdiť, že na Najvyššom súde SR vybaví, aby podnet generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára na zrušenie strany odmietli.

Tému spracoval v pondelok do Televíznych novín Lukáš Zuzelka.

 

Šéf strany Robert Fico a podpredsedovia Peter Pellegrini, Richard Raši, Robert Kaliňák, Peter Žiga a Juraj Blanár zdôraznili, že vlády na Slovensku sa "musia meniť len na základe výsledkov demokratických parlamentných volieb, a nie preto, že si to želajú niektorí majitelia médií a niektorí novinári".

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce