21. 08. 2019 17:26 | BRATISLAVA/TASR

Koniec čakania na dopravných inšpektorátoch? Toto všetko by ste si mohli vybaviť z domu

Počíta s tým návrh zákona ministerstva vnútra, ktorým by sa mala na jeseň zaoberať parlament.

ŠPZ - ilustračná snímka.
ŠPZ - ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Občania by v budúcnosti nemuseli chodiť na dopravný inšpektorát po malý a veľký technický preukaz a tabuľky s evidenčným číslom. Odoslané by im mali byť priamo domov kuriérnou službou. Počíta s tým návrh zákona ministerstva vnútra, ktorým by sa mala na jeseň zaoberať Národná rada SR.

Žiadosti podané prostredníctvom elektronickej služby by mali byť zasielané do centrálneho dopravného inšpektorátu v Slovenskej Ľupči. Tam sa vytlačí papierový veľký technický preukaz a objedná sa elektronický malý technický preukaz. Tabuľky s EČ sa tak pripravia na odoslanie kuriérskou službou.

"V praxi to teda bude znamenať, že občan si z pohodlia domova vybaví všetky úkony spojené s prihlásením a odhlásením vozidla a kuriér mu následne priamo domov doručí tabuľky s EČ, ako aj osvedčenia o evidencii. Šetríme tým čas a peniaze občanom," uviedla ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).

Poukazuje aj na to, že by sa tým malo umožniť aj presúvanie policajtov spoza okienka na inú policajnú činnosť v prospech občanov.

"Na pracovisku v Slovenskej Ľupči bude pracovať len päť zamestnancov, ktorí budú zabezpečovať túto činnosť pre celé Slovensko. Našim hlavným cieľom je postupné zvyšovanie percenta elektronicky vybavených žiadostí," zdôrazňuje Saková.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce