22. 08. 2019 13:48 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Vodiči bratislavskej MHD plánujú prvý školský deň štrajk

Vodiči hovoria, že nemajú garantované sociálny istoty.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Prvý školský deň 2. septembra chystajú vodiči z odborového združenia Autošofér výstražný štrajk. Trvať by mal od 4.00 do 7.00.

„Tento štrajk je pre nevyhovujúce pracovné podmienky vodičov a negarantované sociálne istoty zamestnancov Dopravného podniku Bratislava," povedal predseda odborov Jozef Hitka

Hovorkyňa dopravného podniku v Bratislave Adriana Volfová hovorí, že podľa ich informácií sa štrajku nezúčastní veľa vodičov.

"Dopravný podnik sa podnetmi Odborovej organizácie Autošofér náležite a v súlade s osobitnými a vnútornými predpismi podniku zaoberá a starostlivo ich preveruje, nakoľko nielen spokojnosť vodičov MHD, ale všetkých zamestnancov je jednou z najväčších priorít podniku," dodáva Volfová.

Podľa Volfovej sa podmienky vodičov MHD neustále zlepšujú. Priemerná mzda vodiča v bratislavskej MHD bola v prvom polroku tohto roka 1456 eur a ide o 15-percentný medziročný nárast.

"Dopravný podnik v súčasnej dobe čaká na pridelenie rozhodcu z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorý by určil odborovú organizáciu/odborové organizácie oprávnené na uzatvorenie kolektívnej zmluvy, nakoľko odborové organizácie nekonajú spoločne a vo vzájomnej zhode. Následne bude vedenie podniku pokračovať v rokovaniach," hovorí Volfová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce