22. 08. 2019 15:06 | BRATISLAVA/mm

Objednávka nebola len na Maroša Žilinku: Chceli zabiť aj jeho manželku a dve deti

Z vraždy však cúvli na poslednú chvíľu.

Maroš Žilinka na archívnej snímke.
Maroš Žilinka na archívnej snímke. Foto: TASR

Advokát Daniel Lipšic, špeciálny prokurátor Maroš Žilinka a bývalý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky. Títo traja muži mohli byť už po smrti, ak by si to nakoniec údajní vykonávatelia nerozmysleli.

Z prípravy ich likvidácií obvinil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby partiu okolo Aleny Zsuzsovej. Dokonca mala byť za niektoré z vrážd vyplatená aj záloha.

Prvá mala prísť objednávka na Maroša Žilinku, elitného prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Bolo to ešte pred vraždou Jána Kuciaka, v lete 2017.

Minulý týždeň sa špeciálny prokurátor dozvedel ďalšiu hrôzostrašnú správu. Na muške nemal byť totiž len on, ale aj jeho rodina, manželka a jeho dve deti. Nešlo však o prioritu, ale len o nejaký „špeciálny bonus", ktorý mal byť extra odmenený.

„Objednávka bola zadaná na moju osobu tak, že moja vražda je priorita, ale keď sa podarí zneškodniť aj príslušníkov rodiny, za každú ďalšiu hlavu je odmena desaťtisíc eur. Príslušníci rodiny boli v objednávke špecifikovaní ako manželka a dve deti," povedal pre český portál respect.cz Maroš Žilinka.

Z vraždy však cúvli na poslednú chvíľu. Vraj už bolo všetko pripravené. Stiahnuť sa mali po telefonáte Zoltána Andruskóa. No a v tom istom čase sa vraj chystali aj na Daniela Lipšica. Peter Šufliarsky mal byť posledný v poradí a až po vražde novinára.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce