22. 08. 2019 19:42 | BRATISLAVA/TV Markíza

Šufliarsky je arcidiabol, napísal Kočner v Threeme. Prečo sa pokazil ich vzťah?

Správy z aplikácie Threema najnovšie naznačujú, že po smskách z roku 2017 sa zrejme vzťah medzi Šufliarskym a Kočnerom zmenil.

Prokurátor Peter Šufliarsky.
Prokurátor Peter Šufliarsky. Foto: TV Markíza

Je to arcidiabol a veľmi zlý človek. Takto sa mal Marián Kočner vyjadriť na adresu jedného z kedysi najvplyvnejších mužov na prokuratúre. Ukazujú to ďalšie správy z aplikácie Threema. Kočner v nich minulý rok kritizoval Petra Šufliarskeho.

Elitný prokurátor musel začiatkom tohto roka skončiť vo funkcii prvého námestníka generálneho prokurátora práve pre komunikáciu s obvineným podnikateľom. Správy odhaľujú aj to, že vzťah Kočnera a Šufliarskeho sa postupne zhoršoval.

Komunikácia Kočnera s prokurátorom Šufliarskym vyšla prvýkrát najavo začiatkom roka. Šufliarsky vtedy tvrdil, že sa s ním chcel Kočner stretnúť, on to ale údajne odmietol. Všetko sa malo odohrať v toku 2017.

Už v marci ale vyšlo najavo, že medzi Šufliarskym a Kočnerom nešlo o žiadnu stručnú komunikáciu. Správ bolo viac. Za šesť mesiacov bolo 430.

Šufliarsky kvôli kontaktom s Kočnerom prišiel o vplyvnú funkciu.

Správy z aplikácie Threema najnovšie naznačujú, že po smskách z roku 2017 sa zrejme vzťah medzi Šufliarskym a Kočnerom zmenil. Informoval o tom denník N. Po vražde Jána a Martiny začal Kočner Šufliarskeho pred Alenou Zsuzsovou kritizovať.

Písali si aj o „šteniatku", ktorým mal byť René Vanek. Prokurátor, ktorý odstúpil pre známosť so Zsuzsovou. Kočner mal podľa týchto správ dokonca pocit, že Šufliarsky ho chce dostať za mreže.

Kočner zrejme nakoniec neskončil iba pri nadávkach. Polícia ho podozrieva, že si mal neskôr objednať Šufliarskeho vraždu.

Prečo sa Kočnerovo správanie voči Šufliarskemu postupne zhoršilo a prečo sa od bežnej komunikácie prešlo až k objednávke vraždy, nie je jasné. Šufliarsky, ktorý je dnes radovým prokurátorom na generálnej prokuratúre tvrdí, že o správach z Threemy sa dozvedel až z médií.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce