22. 08. 2019 19:29 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kočnerovi mali donášať informácie priamo z vyšetrovania. Zsuzsovej písal o horúcej stope

Správy naznačujú, že Kočner mal s najväčšou pravdepodobnosťou v polícii dobré kontakty.

V deň, keď sa blízki lúčili so zavraždeným novinárom v Štiavniku, Marian Kočner poslal Alene Zsuzsovej túto správu.
V deň, keď sa blízki lúčili so zavraždeným novinárom v Štiavniku, Marian Kočner poslal Alene Zsuzsovej túto správu. Foto: TV Markíza

Marian Kočner mal mať informácie z vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka. Vyplýva to zo zachytenej komunikácie z jeho telefónu medzi ním a Alenou Zsuzsovou. Svojej pomocníčke v správach píše napríklad o tom, ako mu niekto volal a oznámil, že majú policajti horúcu stopu.

V deň, keď sa blízki lúčili so zavraždeným novinárom v Štiavniku, Marian Kočner poslal Alene Zsuzsovej túto správu. Bol tretí marec 2018 krátko pred treťou poobede.

Marian Kočner: Ufff. Teraz mi volal človek. Majú k.a horúcu stopu!!! Neviem, či ti to môžem povedať. Je to tajomstvo.
Alena Zsuzsová: Nesranduj
Marian Kočner: :)))) Udržíš? Tak tá jeho baba bola archeologička a robila posudzovateľku na arch. výskum a niekomu poj....a projekt za 60 mega :))))) Oni boli fakt zaujímavá dvojica
Alena Zsuzsová: Choď do p..e

Komunikáciu medzi obvineným podnikateľom a jeho spoločníčkou postupne zverejňuje denník N. Obe rodiny zavraždených tieto správy prežívajú veľmi ťažko.

Štvrtého marca žiadala polícia verejnosť, aby im poslali kamerové záznamy z okresov Galanta, Šaľa, Dunajská Streda z 21. februára 2018. Ďalšie detaily, prečo ich chcú, nezverejnili. No zdá sa, že Marian Kočner už deň po tom o tom svoje vedel. Táto komunikácia je z piateho marca.

Marian Kočner: Vyzerá, že konečne majú nejakú malú stopu. To čo požiadali ľudí, aby doniesli nahrávky zo svojich kamier z áut, tak niekto nahral nejakého človeka ktorý v inkriminovanom čase niekde nastupoval do auta. A majú značku a idú po tom. Ale samozrejme môže to byť aj pič....a. To ešte nevedia. Ale aj mal niekto šlohnuté auto a šlohnutú značku z iného auta, tak im to bude aj tak napi.u. Niekto, kto išiel okolo a mal pustenú kameru ho nahral.
Alena Zsuzsová: Možno sa bol vyšťať.
Marian Kočner: :)))) Tak ale oni dnes preverujú aj vrany. Proste musia ho nájsť. A keď nenájdu, tak si ho budú musieť vymyslieť :) Nájdu niekoho, kto má raka a ten sa prizná :)))

Tieto správy naznačujú, že Kočner mal s najväčšou pravdepodobnosťou v polícii dobré kontakty.

Úradu inšpekčnej služby sme sa preto pýtali, či zisťujú mená policajtov, ktorí obvineného podnikateľa zásobovali informáciami či už priamo ale sprostredkovane. Zatiaľ sme odpoveď nedostali.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce