23. 08. 2019 14:33 | BRATISLAVA/TASR

Farmári z protestov zakladajú stranu Máme toho dosť!

Podpisy začnú zbierať o dva týždne.

Na snímke organizátor protestov farmárov Patrik Magdoško na pódiu počas pochodu Za slušné Slovensko
Na snímke organizátor protestov farmárov Patrik Magdoško na pódiu počas pochodu Za slušné Slovensko Foto: TASR/Michal Svítok

Nespokojní farmári z protestov začnú od septembra zbierať podpisy na registráciu strany s názvom Máme toho dosť! Zamerať by sa mala na agroproblematiku, ochranu životného prostredia a ďalšie témy s dôrazom na boj proti korupcii, informoval mediálny zástupca Iniciatívy poľnohospodárov Zsolt Király.

"Sme otvorení spolupráci so všetkými iniciatívami, ktoré v poslednom období prejavovali nevôľu s týmto systémom, ktorý panuje na Slovensku. O podrobných plánoch a našich chystaných krokoch sa vyjadríme začiatkom septembra na samostatnej tlačovej konferencii," priblížil jeden z členov prípravného výboru vznikajúcej strany Jaroslav Jánoš. Ďalšími členmi sú František Oravec a Patrik Magdoško.

Ministerstvo pôdohospodárstva vznik strany považuje za dôkaz, že skutočným cieľom farmárskych protestov bol vstup ich predstaviteľov do politiky.

"MPRV rešpektuje ústavné právo ktoréhokoľvek občana SR angažovať sa politicky, ale dôrazne odmieta zneužívanie občianskych aktivít na osobné politické ciele," vyhlásil rezort začiatkom augusta v reakcii na medializované informácie o založení strany.


VIAC Z Domáce