25. 08. 2019 19:03 | PREŠOV/TV Markíza

Ďalšia zbabraná stavba v Prešove: Do čerstvo vynoveného podchodu za dva milióny zateká

Nevedno či je to náhoda alebo neschopnosť, no podobné problémy radnica rieši aj na iných stavbách.

Zatekajúci podchod v Prešove.
Zatekajúci podchod v Prešove. Foto: TV Markíza

Chybička krásy v projekte za takmer 2 a pol milióna eur. V zrekonštruovanom podchode pri prešovskej železničnej stanici museli provizórne namontovať odkvapovú rúru. Zachytávajú ňou dažďovú vodu, ktorá tam ľuďom kvapká na hlavu.

Vynovili zastávky MHD a opravili podchod medzi autobusovou a železničnou stanicou. Pribudli nové automaty, informačné tabule, dvere na fotobunku i výťah pre vozičkárov. Škaredé grafity nahradili cválajúce kone ako symbol Prešovčanov.

Cestujúci sa do nákupnej pasáže dostanú aj po nových eskalátoroch, v podchode ich ale čaká nemilé prekvapenie. Voda tam ľuďom kvapká na hlavu. Prevádzkovatelia obchodíkov ju zachýtajú do vedier. Na strop zavesili aj odkvapovú rúru.

Stavbári museli časť nového stropu rozobrať. Steny už začínajú plesnivieť. Vždy po daždi im tam voda steká ešte aj niekoľko dní. Kompletná rekonštrukcia predstaničného priestoru financovaná z eurofondov pritom stála takmer dva milióny. Stavbári si z mestskej kasy neplánovane vypýtali ďalších vyše 500-tisíc eur. Peniaze išli na výmenu pôvodných konštrukcií, ktoré boli v zlom technickom stave.

Zatekanie do podchodu vraj spôsobila narušená hydroizolácia pod cestou. Úplná výmena asfaltu by si vyžiadala ďalšiu investíciu. Stavbári preto hľadajú aspoň dočasné riešenie. Vodu chcú odvádzať do kanalizácie. V prípade, že sa problém bude opakovať, mesto je pripravené dielo reklamovať.

Nevedno či je to náhoda alebo neschopnosť, no podobné problémy radnica rieši aj na iných stavbách. Už vyše pol roka nevedia skolaudovať útulok pre psov a ani cyklistický chodník, ktorý je zatarasený panelmi. Zimný štadión je stále bez strechy a nový futbalový štadión po zbúraní starého ešte nezačali ani stavať.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce