28. 08. 2019 07:49 | BRATISLAVA/zg, TASR

Čaputová sa predviedla v outfite, v ktorom ste ju doteraz nemohli vidieť

Na chvíľu sa z nej stal profesionálny vojak.

Prezidentka Zuzana Čaputová s veliteľmi Ozbrojených síl SR.
Prezidentka Zuzana Čaputová s veliteľmi Ozbrojených síl SR. Foto: TASR

Prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá je zároveň vrchnou veliteľkou ozbrojených síl, sa stretla vo svojom sídle s 11 vojenskými veliteľmi našej armády. Ako už býva zvykom, hostia neprišli naprázdno a darovali hlave štátu jeden zaujímavý darček.

Od náčelníka generálneho štábu generála Daniela Zmeka dostala orginálne vojenské maskáče, ktoré si samozrejme vyskúšala. Fotku zverejnilna svojom facebookom profile a reakcie nenechali na seba dlho čakať. A tak jej do šatníka pribudol outfit, ktorý nosia profesionálni vojaci v našej armáde.

Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

Samozrejme počas stretnutie pripomenula, že o stav obrany Slovenskej republiky sa zaujíma už od nástupu do funkcie. Pripustila, že "nie všetko je ideálne". Povedala, že má informácie o tom, že napriek modernizácii nemajú vojaci všetko, čo by potrebovali pre svoju službu a každodennú prevádzku. "A som oboznámená aj s hodnoteniami Aliancie, že stále zaostávame v plnení našich záväzkov. Aj keď viem, že sa situácia čiastočne lepší," uviedla v príhovore.

Stav niektorých vecí ju znepokojuje. "Máme modernizačné plány, ktoré máme problém naplniť a čelia kritike o svojej realizovateľnosti a netransparentnosti. A tiež, len veľmi málo, alebo vôbec nie je počuť hlas vojenských profesionálov," zhodnotila.

Veliteľov sa chce preto pýtať napríklad na vybavenie vojakov, príležitosti na výcvik či atraktivitu vojenského povolania.

Náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko jej v mene veliteľstva poďakoval za možnosť osobného stretnutia a prisľúbil "korektné informácie, ktoré budú spravodlivo, riadne a nestranne popisovať stav ozbrojených síl".

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce