30. 08. 2019 17:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Izba na vysokoškolskom internáte môže byť v tomto čase riadny problém. Plnia sa posledné miesta

Na internátoch je v týchto dňoch rušno. Jedni sa po lete sťahujú a iní prichádzajú.

Internát v Bratislave.
Internát v Bratislave. Foto: TVNOVINY.sk

Dostať izbu na vysokoškolskom internáte môže byť v tomto čase poriadny problém. Ten, kto si žiadosť nestihol podať alebo miesto na internáte nedostal, má ešte poslednú šancu. Niektoré sú už však plne obsadené.

Na internátoch je v týchto dňoch rušno. Jedni sa po lete sťahujú a iní prichádzajú. Gabriela je z Vranova nad Topľou. V Bratislave študuje žurnalistiku. Tento rok je na škole jej posledný. Celé svoje štúdium býva na internáte v bratislavskej Mlynskej Doline. "Toto bola najjednoduchšia  možnosť, ako sa ubytovať v Bratislave. Zo začiatku to boli bojové podmienky, človek si na to musí zvyknúť, pretože tie izby, niektoré, vážne potrebujú rekonštrukciu. Človek nemôže mať vysoké nároky," povedala Gabriela Holková.

"Čo sa týka vysokoškolského mesta Ľ. Štúra Mlyny, celková jeho kapacita je šesťtisíc lôžok, tak k dnešnému dňu evidujeme asi 600 nepridelených lôžok, ktoré začneme žiadateľom prideľovať od 1. septembra. To sú tí, ktorým v riadnom ubytovacom procese nebolo pridelené ubytovanie," hovoril riaditeľ internátu Univerzity Komenského.

Ak si náhodou nejaký študent nechal hľadanie ubytovania na poslednú chvíľu, je možné, že sa na internáte ubytuje?
"S vysokou pravdepodobnosťou by mal mať ubytovanie pridelené. Záleží to podľa počtu žiadostí počas nasledujúcich dní. Snažíme sa uspokojiť každého. Keď limit bude naplnený, snažíme sa komunikovať so susediacim internátom alebo odporúčame hľadať si vo vlastnej réžií," dodal riaditeľ internátu.

Horšiu správu majú pre študentov v Prešove. Kapacity už majú naplnené.

Reportáž nakrúcala Lucia Hlaváčková

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce