03. 09. 2019 11:09 , článok bol aktualizovaný 03. 09. 2019 16:51 | TREBIŠOV/TV Markíza

Päťročný Gejza akoby zázrakom prežil pád z balkóna nemocnice

Nemocnica po incidente urobila opatrenia, ale chlapec chcel ujsť znovu.

Balkón, z ktorého chlapec vypadol
Balkón, z ktorého chlapec vypadol Foto: TV Markíza

Z nemocničného balkóna vypadol iba päťročný Gejza. Matka zdravotníkom zazlieva, že dieťa neustrážili. Chlapec akoby zázrakom prežil.

Malý chlapec vyskočil z balkóna na druhom poschodí trebišovskej nemocnice. Z asi desiatich metrov dopadol na asfaltový chodník.

Okoloidúci muž si všimol, že z balkóna niečo vypadlo. Že to bol chlapec zistil, až keď k nemu podišiel. Myslel si, že letí uterák. Svedok po nešťastí zobral dieťa na ruky a dával mu prvú pomoc. Vzápätí z nemocnice vybehli sestry. Sanitka dieťa previezla na ošetrenie.

Podľa riaditeľa zariadenia Juraja Bazára nemá chlapček po páde vážnejšie zranenia a tie, čo má, si nevyžadujú ďalšiu liečbu.

Na balkón sa dostal cez izbu pre zdravotné sestry. Okná na celom oddelení sú vyklápacie, alebo uzamknuté. „Žiaľ, našlo jediné slabé miesto. Z miestnosti, kde sa vôbec nerátalo s tým, že sa tam malo dostať," hovorí Bazár.

Chlapca v nemocnici hospitalizovali so zápalom priedušiek. Matka s ním zostať nemohla. „Pýtali si odo mňa 30 eur, odkiaľ som ich mala zobrať? Ja som chudobná," povedala.

Po incidente jej nemocnica ponúkla zostať s dieťaťom zadarmo. Riaditeľ tvrdí, že ponuku odmietla a chodí syna iba navštevovať. „Teraz s ním mám zostať? Ta mám doma ďalších päť detí," hovorí.

Nemocnica po incidente nechala na dverách sesterskej izby namontovať guľu a na balkónové dvere zámok. Chlapec si vraj chcel útek zopakovať. „Sestry zaznamenali snahu dieťaťa vracať sa k týmto dverám, z ktorých sa mu prvýkrát podarilo ujsť?" dodal riaditeľ nemocnice.

Chlapca by mali v týchto dňoch prepustiť domov. Matka a príbuzní sa chcú obrátiť so žiadosťou o prešetrenie na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Prípad vyšetruje polícia., ktorá začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.

Reportáž do Televíznych novín pripravil Vladimír Bučko.

 


VIAC Z Domáce