04. 09. 2019 12:32 | VYSOKÉ TATRY/TASR

Českých turistov vo Vysokých Tatrách prevážali do nemocníc. Na chate mali žalúdočné problémy

Horskí záchranári prijali vo večerných hodinách žiadosť o pomoc z horskej chaty na konci Doliny Zeleného plesa.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Skupina turistov so žalúdočnými ťažkosťami vo Vysokých Tatrách potrebovala pomoc horských záchranárov. Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali o tom, že ešte v utorok (3. 9.) vo večerných hodinách prijali žiadosť o pomoc z horskej chaty na konci Doliny Zeleného plesa.

"Nachádzalo sa tam 12 osôb, ktoré po príchode na chatu začali trápiť žalúdočné problémy, zvracanie, kŕče a hnačka. Na pomoc im odišli horskí záchranári spolu s lekárom HZS na terénnych vozidlách," informovala o tom HZS na svojej stránke s tým, že po príchode na miesto všetkých pacientov vyšetrili, podali im intravenóznu liečbu a transportovali ich na parkovisko Biela voda. Tam deväť ľudí odovzdali posádkam rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) a troch dopravila HZS do nemocničného zariadenia. 

"Počas prevozu postihnutých nás opätovne požiadali o pomoc pre ďalších štyroch ubytovaných s rovnakými ťažkosťami," dodáva HZS. Po poskytnutí prvej pomoci ich záchranári transportovali na Bielu vodu, kde ich rovnako odovzdali posádkam RZP.

Prevažne išlo o českých študentov vo veku 16 až 17 rokov. Záchranná akcia, na ktorej sa zúčastnilo päť horských záchranárov, bola ukončená v ranných hodinách.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce