05. 09. 2019 08:35 , článok bol aktualizovaný 05. 09. 2019 16:50 | LEOPOLDOV/Dennikn

Vo väznici v Leopoldove postrelili počas výcviku strážnika

Inštruktor na strelnici ukazoval príslušníkom ako správne a hlavne bezpečne majú manipulovať so zbraňami.

Vchod na strelnicu v Leopoldove.
Vchod na strelnicu v Leopoldove. Foto: TV Markíza

V najprísnejšie stráženej väznici v Leopoldove sa strieľalo. Guľka zasiahla pracovníka zboru väzenskej a justičnej stráže. Incident sa stal krátko po siedmej.

Inštruktor na strelnici ukazoval príslušníkom ako správne a hlavne bezpečne majú manipulovať so zbraňami. Vedúci strelieb vraj z puzdra vytiahol zbraň, no to ešte nevedel, že v zásobníku má náboje. Zistil to až, keď mu pištoľ vystrelila.

Incident nám potvrdilo aj generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže. V stanovisku konštatovali, že v ústave Leopoldov došlo k náhodnému výstrelu zo služobnej zbrane príslušníka.

Guľka sa zrejme odrazila od betónu na zemi a preletela dvermi za ktorými stál príslušník čakajúci v rade. Ten začal na plné hrdlo kričať. Zranený príslušník utrpel priestrel dolnej končatiny, záchránka ho previezla do nemocnice. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený sa k prípadu podrobnejšie vyjadrovať," konštatovala Petra Tankovičová z Generálne riaditeľstva ZVJS.

Z prostredia väznice sme sa dozvedeli, že inštruktorovi je to ľúto čo sa stalo a nevie pochopiť čo náboje v zásobníku robili. Bol si istý, že tam nie sú. Strieľať mal z deväťmilimetrovej pištole.

„V tomto prípade sa naozaj jedná o zlyhanie ľudského faktora. Vždycky je dôležitá tá kontrola samotnej zbrane ktorú vyťahujem z puzdra kufríka alebo odkiaľkoľvek a toto keď niekto zanedbá a toto inštruktor vlastne nemal zanedbať nikdy lebo to je to čo vlastne učí tých ľudí tie prvé zásady bezpečnosti," myslí si odborník na zbrane Hrnčiarik

Streľbu vo väznici už rieši vyšetrovateľ inšpekčnej služby.

Reportáž do Televíznych novín pripravil Roman Ruttkay.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce