05. 09. 2019 12:17 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Jankovská sľúbila odovzdať záhadnú obálku polícii. NAKA ju stále nemá

Príslušníkom NAKA podľa informácií TV Markíza povedala, že ju pošle poštou.

Na snímke Monika Jankovská
Na snímke Monika Jankovská Foto: TASR/Dano Veselský

Monika Jankovská na tlačovej konferencii v utorok (3.9.2019) v úvodnej reči okrem vyhlásenia o odstúpení z funkcie štátnej tajomníčky, oznámila, že v ten deň ráno dostala obálku, ktorú poslal niekto, kto sa nepodpísal.

„V dnešnej pošte (3.9.2019 pozn.red.) bola do mojej kancelárie doručená obálka, ktorej obsahom boli tri rôzne verzie komunikácie. Táto komunikácia prebiehala medzi mne neznámymi osobami. Nebol tu priložený žiaden sprievodný list. Pošta bola doručená v obyčajnej obálke bez toho, kto ju odosielal," povedala Jankovská.

Obálka so záhadným obsahom

Zdôraznila, že to považuje za špinavý útok voči jej osobe a z toho, čo si prečítala sa môže len domnievať, že niekto alebo niektorí, disponujú viacerými verziami komunikácie. Predpokladá, že ide o komunikáciu Mariana Kočnera.

„Táto komunikácia bola plná vulgarizmov, znevažujúcich prezývok. Spomínaní v nej boli viacerí sudcovia, advokáti. Je tam množstvo politických a spoločenských konšpirácií. Ako príklad môžem uviesť presne prezývky, ktoré odzneli: Mumlavá, Kokťavá, ET, Hranol a ja neviem, čo všetko možné. Samozrejme si splním svoju zákonnú povinnosť a celú komunikáciu odovzdám orgánom činným v trestnom konaní a naozaj to považujem celé za cielenú a špinavú kampaň voči mojej osobe."

Monika Jankovská.
Monika Jankovská. Foto: TASR
 

NAKA zatiaľ nič nemá

TV Markíza zisťovala, či už obálku so záhadnou komunikáciou Jankovská polícii odovzdala tak, ako to verejne a naživo deklarovala.

„Otázky súvisia s procesnými úkonmi, ku ktorým sa nebudeme vyjadrovať," odpovedal TV Markíza Michal Slivka z Prezídia policajného zboru SR.

No podľa informácií TV Markíza ju priamo z NAKA po týchto jej vyjadreniach kontaktovali, aby im obálku s komunikáciou predložila. Mala im povedať, že im to pošle poštou. Doposiaľ ale nič od Jankovskej nemajú.

„Úrad špeciálnej prokuratúry v súčasnosti uvedenými listinami nedisponuje," potvrdila nám aj hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Kočnerova "opička"

Monika Jankovská odstúpila z funkcie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, čo televízia Markíza získala informácie o to, že vyšetrovatelia NAKA by mali disponovať vyše tisíckou správ medzi Marianom Kočnerom a ňou.

Okrem toho ju kontroverzný podnikateľ označoval v komunikácii s Alenou Zsuzsovou za svoju opičku a písal o tom, že bude riadiť ministerstvo. Dnes už sudkyňa Jankovská ale tvrdí, že sa s Kočnerom nepozná a akýkoľvek kontakt s ním odmietla.

Policajti NAKA jej zaistili mobil ešte 22.8.2019. Spravili to po tom, čo vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zneužívania právomocí verejného činiteľa, podplácania a prijímania úplatku.

Okrem Jankovskej zaistili mobil aj ďalším sudcom - jej sestre Andrei Haitovej, Zuzane Maruniakovej, Vladimírovi Sklenkovi, Miriam Repákovej a prokurátorovi Bystríkovi Palovičovi.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce