05. 09. 2019 19:00 | RIMAVSKÁ SOBOTA/TV Markíza

Rimavská Sobota bola bez vody: Nemocnica zrušila operácie, ľudia si ju naberali do vedier

Problémy spôsobila porucha na potrubí, ktoré zásobuje vodou centrum mesta.

Hasiči dávali v Rimavskej Sobote pitnú vodu ľuďom vo vedier a bandasiek.
Hasiči dávali v Rimavskej Sobote pitnú vodu ľuďom vo vedier a bandasiek. Foto: TV Markíza

V nemocnici sa neoperovalo, v školách sa neučilo. Rozsiahly výpadok pitnej vody v Rimavskej Sobote spôsobil mimoriadnu situáciu. Potrubie prasklo až na dvoch miestach.

Bez vody ostala od stredajšieho (4. 9.) večera väčšia časť mesta. Riaditelia škôl dnes uvoľnili žiakov z vyučovania, mestský úrad pustil zamestnancov domov už krátko popoludní.

Najväčšie problémy však mala miestna nemocnica. „Hneď ráno zasadol krízový štáb, ktorý prijal nevyhnutné opatrenia. Spolu s vodárňami sa zabezpečili dodávky pitnej a úžitkovej vody," povedal nám hovorca Svet Zdravia Tomáš Král.

Všetky plánované operácie odložili. V nemocnici zakázali návštevy pacientov. Král však vyhlásil, že všetci pacienti vrátane tých akútnych sú mimo ohrozenia.

Bez vody ostali v meste tisíce domácností. Ľudia hromžili, no nemali na výber. Pitnú vodu čerpali z pristavených cisterien.

Problémy spôsobila porucha na potrubí, ktoré zásobuje vodou centrum mesta.

„Bolo zatopené rozsiahle územie pri CO skladoch a museli sme pristúpiť k odstaveniu prívodného potrubia do mesta," opísala situáciu hovorkyňa Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti Slavomíra Vogelová.

Okolo 23.00 hodiny však roztrhalo ďalšie potrubia a situácia sa ešte viac skomplikovala. Stalo sa to na Železničnej ulici, kedy voda zaliala ulicu a bola nutná ďalšia odstávka.

Vo štvrtok (5. 9.) popoludní vodárne obe poruchy opravili a postupne napúšťajú systém. Už večer by tak obyvateľom mesta mohla tiecť voda aj z kohútikov.

Reportáž spracoval Dušan Tokarčík.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce