08. 09. 2019 19:00 | NITRA/TV Markíza

V mestskom parku zahynul daniel, asi sa udusil páskou vyznačujúcou preteky

Žil tam dva týždne, nitrianska radnica ešte zaň ani nezaplatila faktúru.

Udusený daniel v Nitre.
Udusený daniel v Nitre. Foto: TV Markíza

V nitrianskom mestskom parku našli uhynutého daniela škvrnitého, ktorého tam chovali. Podľa všetkého sa udusil páskou, ktorou bola označená trasa pretekov. Na začiatku bol zrejme vandalizmus.

Vedľa ohrady, kde chovajú daniele sa v nedeľu (8. 9.) dopoludnia konali v mestskom parku cyklistické preteky. Ráno našli jedno zviera v ohrade mŕtve. Z papule mu trčala umelá páska.

„Je, predpoklad, že daniel zahynul preto, že zožral túto pásku aj keď celkom určite to potvrdí až pitva," povedal nám hovorca nitrianskej radnice Tomáš Holúbek.

Radnica podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Ozvala sa im vraj žena, ktorá videla niekoľkých mladíkov, ako trhali pásky, ktorými bola vyznačená trasa pretekov. Holúbek dodáva, že vraj zámerne zničili pásky, ktoré ohradzovali trať na preteky.

Podľa chovateľa daniel nerozozná, či môže vec, ktorú nájde vo svojom teritóriu, zjesť. Preto by mali ľudia dávať pozor, aby sa umelé predmety nedostali do ohrady k zvieratám.

„Zvieratá je zvedavé, ono nevie. Vyzerá to ako nejaký lístoček, a keď zhltne prvý kúsok, už to ťahá do seba. Požuje to, ale je to umelina, nabalí sa mu to vo vnútornostiach, zapchá malé črievko, dostane zápal a uhynie," vysvetlil nám chovateľ Ján Veselovský

Polícia už prijala trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu poškodzovania cudzej veci. Zviera, ktoré uhynulo, bolo v parku necelé dva týždne. Nitrianska radnica zaň nestihla ešte zaplatiť faktúru. Spoločenská hodnota daniela je podľa polície okolo 1 000 eur.

Nakrúcala reportérka Daniela Brixová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce