10. 09. 2019 15:11 , článok bol aktualizovaný 10. 09. 2019 19:03 | BRATISLAVA/TASR

Jediným kandidátom na podpredsedu parlamentu je Galko, vládny Most-Híd ho podporí

Smer-SD a SNS o voľbe ešte nerokovali.

Ľubomír Galko.
Ľubomír Galko. Foto: TASR

Poslanec parlamentu za Smer-SD Dušan Jarjabek nepodporí vo voľbe Ľubomíra Galka (SaS) na post podpredsedu parlamentu. Dodal, že poslanecký klub Smeru-SD ešte k tejto téme nerokoval.

Poslanci za SNS sa majú podľa predsedu poslaneckého klubu strany Tibora Bernaťáka ešte pred voľbou stretnúť v klube, na ktorom dohodnú svoj postup.

Klub Mosta-Híd nomináciu Galka podporí. Nový podpredseda parlamentu sa má voliť vo štvrtok 12. septembra.

"Zúčastním sa voľby a pána Galka voliť nebudem. Je to môj osobný záver, je to pre mňa nedôveryhodný človek," povedal Jarjabek. "Sme dosť dlho v parlamente na to, aby sme sa navzájom poznali, kto čo povedal, kto si za čím stál, kto klamal, kto koho kedy urazil, kto sa ako neslušne správal. Z toho budem vychádzať," vysvetlil poslanec Smeru-SD.

Šéf Smeru-SD Robert Fico ešte v júni uviedol, že Galka voliť nebude a mieni sa usilovať o to, aby opozícia prišla s inou nomináciou. Podporiť Galka sa vtedy nechystal ani poslanec Erik Tomáš (Smer-SD).

Predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Tibor Bastrnák uviedol, že poslanci budú hlasovať za Galka. Potvrdil tak dávnejšie stanovisko strany, že voči rozhodnutiu SaS nemá Most-Híd výhrady.

Predsedníčka Výboru EP pre zamestnanosť Lucia Ďuriš Nicholsonová.
Predsedníčka Výboru EP pre zamestnanosť Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: © European Union 2019 - Source:EP/Mathieu CUGNOT
 

Opozičné hnutia OĽaNO a Sme rodina v júni deklarovali, že Galka na post podpredsedu podporia. Galko má na poste podpredsedu NR SR nahradiť Luciu Ďuriš Nicholsonovú, ktorá sa stala poslankyňou Európskeho parlamentu. O nominácii rozhodla republiková rada SaS ešte v júni.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce