12. 09. 2019 10:39 , článok bol aktualizovaný 12. 09. 2019 17:04 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Mariana Kočnera obvinili v prípade motákov, ktoré mal posielať z väzby

Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Marian Kočner na hlavnom pojednávaní v kauze zmeniek.
Marian Kočner na hlavnom pojednávaní v kauze zmeniek. Foto: TASR

Mariana Kočnera, obvineného z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, obvinili aj v prípade 'motákov'. Vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky NAKA vzniesol obvinenie z pokusu zločinu marenia spravodlivosti. V jednom prípade sa mal pokúsiť o sfalšovanie dôkazu v kauze zmeniek. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

"Vyznieva minimálne zvláštne odstup vznesenia obvinenia od predpokladaného spáchania skutku, ktorý presahuje rok, načo klient poukázal pri poslednom pojednávaní, a teda polícia len zakrýva tieto fakty," reagoval na obvinenie obhajca Mariana Kočnera Marek Para. Zároveň podotkol, že Marianovi Kočnerovi nebolo obvinenie doručené a ani nikdy nebol ku kauze 'motáky' vypočutý.

V prípade kauzy tzv. motákov mal Marian Kočner posielať z väzenia prosby pre vplyvných ľudí, aby mu pomohli na slobodu. V rámci pojednávania vo veciach falšovania zmeniek TV Markíza sa v pondelok (9. 9.) prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta obžalovaného Mariana Kočnera pýtal na to, či žiadal vo väzbe pomoc od Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, alebo špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

"Ja nepotrebujem pomoc nikoho," reagoval obžalovaný na údajné motáky, ktoré im mal posielať so žiadosťou o pomoc. Potvrdil, že o zmenkách komunikoval so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom.

V prípade kauzy zmeniek mal obžalovaný Marian Kočner spolu s Pavlom Ruskom podľa obžaloby prokurátora "po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Aghom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotoviť štyri sfalšované zmenky, ktoré predložili ako prílohy na vydanie platobných rozkazov".

Marian Kočner čelí aj ďalším obvineniam, a to v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a v prípade nedovoleného ozbrojovania. V štádiu vyšetrovania je aj sledovanie novinárov. V prípade kauzy zmeniek čelí obžalobe.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách

 


VIAC Z Domáce