14. 09. 2019 10:05 , článok bol aktualizovaný 14. 09. 2019 10:37 | KOŠICE/TASR

Autobus košickej MHD sa rozbehol bez šoféra, vážne pri tom zranil ženu

Tá zostala zakliesnená medzi kovovým zábradlím, stĺpom verejného osvetlenia a podvozkom autobusu

Nehoda autobusu v Košiciach.
Nehoda autobusu v Košiciach. Foto: KRPZ Košice

Samovoľným pohnutím sa autobusu mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Košiciach a následným zakliesnením 42-ročnej ženy sa zaoberá polícia. Tá podľa košickej krajskej policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej začala v prípade trestné stíhanie pre trestný čin ublíženie na zdraví v súbehu s prečinom všeobecného ohrozenia. K pohybu autobusu došlo v čase, keď bol vodič v jeho zadnej časti a odstraňoval zatiaľ nezistenú chybu.

Po tom, ako sa autobus zo zastávky pohol, cestujúci z neho začali vyskakovať. Ako TASR informovala, k udalosti došlo v piatok (13. 9.) okolo 18.00 h na ulici Trieda L. Svobodu v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov, a to smere zo zastávky Kalinovská k ulici Hlinkovej.

„Počas toho, ako sa z autobusu pokúšala vyskočiť aj poškodená žena, ju autobus doposiaľ neznámym spôsobom zachytil. Následne autobus narazil do kovového zábradlia nachádzajúceho sa za zastávkou Kalinovská, po náraze zostal stáť," spresnila s tým, že žena zostala zakliesnená medzi kovovým zábradlím, stĺpom verejného osvetlenia a podvozkom autobusu. Vyslobodzovali ju hasiči, čo potvrdil opračný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

„Dostali sme ju von pomocou vyslobodzovacieho zariadenia. K udalosti došlo na zastávke Adlerova," povedal operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného (KR HaZZ) v Košiciach.

Ivanová tiež uviedla, že podľa predbežného vyjadrenia lekárov žena utrpela ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní. Dodala, že nedbanlivostným konaním bolo spôsobené všeobecné nebezpečenstvo tým, že bol ohrozený život a zdravie cestujúcich. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú podľa jej slov predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Nehoda autobusu v Košiciach.
Nehoda autobusu v Košiciach. Foto: KRPZ Košice
 

Záchranári transportovali ženu do nemocnie. „Previezli k nám jednu pacientku s poraneniami dolných končatín. Je pri vedomí a komunikuje. Momentálne podstupuje potrebné vyšetrenia, podľa ktorých sa rozhodne, či bude hospitalizovaná," uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice Ivana Vaněková.

Hovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice Vladimíra Petrušová uviedla, že išlo o autobusovú linku č. 72. „Pokiaľ nebudú známe výsledky vyšetrovania, nebudeme sa k tejto udalosti bližšie vyjadrovať," uzavrela.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce