17. 09. 2019 10:13 | BRATISLAVA/TV Markíza

Ľuboš Ferus sa objavil na NAKA, tentokrát bez pút

Ľuboš Ferus sa na expozitúre v Nitre zdržal len krátko.

Ľubos Ferus pred nitrianskou pobočkou NAKA.
Ľubos Ferus pred nitrianskou pobočkou NAKA. Foto: TV Markíza

Muža, ktorého roky označujú za bossa nitrianskeho podsvetia, prepustili z väzby koncom júla. Bol tam takmer sedem mesiacov pre obvinenie z lúpeže. Práve tento prípad rieši vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry z protizločineckej jednotky v Nitre.

Ľuboš Ferus sa objavil na NAKA okolo 8.00 h ráno. Bol tam len chvíľu. V športovom oblečení. Na otázku štábu TV Markíza neodpovedal, len poznamenal to, čo už viackrát: "Prosím Vás pekne, dajte mi pokoj." Prečo sa tam teda zastavil, jasné nie je. Podľa našich informácií na dnes nemá plánované žiadne úkony, čo nám potvrdila aj jeho advokátka Júlia Vestenická.

Vo väzbe pre lúpež

Ľuboša Ferusa zadržali policajti po tom, ako mal spolu s ďalšími prepadnúť posádku taxíka. Žiadali od nich vraj peniaze aj mobil. Údajný šéf podsvetia podľa obvinenia na posádku vytiahol nôž. Takto mal údajne riešiť podlžnosti. Stalo sa to ešte 29.decembra v Želiezovciach.

Incidentu ale predchádzali iné udalosti. Všetko sa to začalo v erotickom salóne. Skupina mužov, ktorých mal Ferus spolu s ďalšími neskôr napadnúť, tam vraj vyčíňala a nechcela zaplatiť.

"Začali tam útočiť na jedného zákazníka. Vyrývali a prevrátili stôl, boli agresívni. Jeden mi hovoril, že ma zabije," povedal nám ešte v januári barman Adrián.

Advokátka Ľuboša Ferusa TV Markíza viackrát povedala, že toto obvinenie vnímajú ako maximálne nespravodlivé, vykonštruované, tendenčné a predovšetkým nelogické. "Pretože my to od začiatku je obvinený zo skutku, ktorý sa ani nemohol stať, žiaľ, prokuratúra nemala záujem zisťovať tieto skutočnosti, ktoré sme tvrdili," povedala Júlia Vestenická.

Pôvodný vyšetrovateľ za mrežami

Prípad si prevzala NAKA. Pôvodne ho pridelili vyšetrovateľovi z protizločineckej jednotky Mário Šrankovi. Toho ale koncom mája 2019 zadržali jeho kolegovia a obvinili zo spolupráce so zločineckou skupinou, ktorá vraj kšeftovala s drogami v okolí Serede. On obvinenia odmieta.

Tento prípad teda prevzal iný vyšetrovateľ. V prípade, že Ľubošovi Ferusovi vinu dokážu, môže dostať trest od sedem do 12 rokov.

Ľuboš Ferus spolu s inými mužmi čelí okrem tohto stíhania z lúpeže aj obžalobe z vraždy zakladateľa mafiánskej skupiny sýkorovcov - Miroslava Sýkoru. Aj v tomto prípade obvinenia odmieta a tvrdí, že so Sýkorom boli kamaráti.

Pozrite si reportáž archívnu reportáž o prepustení Ľuboša Ferusa z väzby.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce