17. 09. 2019 17:07 | KOŠICE/TV Markíza

Opitý knokautoval mladú vodičku električky: Prišiel sa ospravedniť jej aj dopravnému podniku

Žene dali prvú pomoc cestujúci. Záchranka ju previezla do nemocnice.

Muž napadol mladú ženu, sám sa priznal na polícii.
Muž napadol mladú ženu, sám sa priznal na polícii. Foto: TVNOVINY.sk

Brutálny útok v košickej hromadnej doprave. Opitý muž zaútočil päsťou na vodičku električky, spôsobil jej vážne zranenia. Keď vytriezvel, sám sa prihlásil na polícii. Na druhý deň sa dokonca mladej žene prišiel ospravedlniť. Prípad však má v rukách policajný vyšetrovateľ.

Muž sa snažil v skorých ranných hodinách nastúpiť do električky na ulici Maratónca mieru. Ako však počuť vo videu, kopal do dverí, a tak vodič odišiel.

Opitý muž však nastúpil na tejto zastávke pri Novej nemocnici do ďalšej električky a nastal konflikt, pri ktorom ostáva zdravý rozum stáť. Bez slova otvoril kabínu vodiča a napadol mladú ženu. „Trafil vodičku boxerským úderom, následne vystúpil z vozidla a ušiel,“ povedal riaditeľ DPMK Vladimír Padyšák.

Žene dali prvú pomoc cestujúci. Záchranka ju previezla do nemocnice. „Pacientku k nám v ranných hodinách priviezla záchranka s tržným poranením na tvári, ktoré sme jej ošetrili,“ reagovala hovorkyňa UNLP Košice Ivana Stašková.

Ako sa ukázalo neskôr, zranenia boli vážnejšie. Žena (36) má na sánke hematóm, útočník jej vybil zub, zlomil sánku a nos. Sám sa priznal, na polícii sa dokonca prišiel Dopravnému podniku a svojej obeti ospravedlniť.  

Útočník mal v sebe aspoň toľko charakteru a odvahy, že si priznal chybu. Teraz však musí čeliť následkom. Policajný vyšetrovateľ voči nemu vznesie obvinenie.

Téme sa venoval Dušan Tokarčík

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce