17. 09. 2019 15:54 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kočner si s Bödörom písal cez Threemu aj o Monike Jankovskej

Chcel z nej ministerku, ak by Most-Híd odišiel z koalície.

Marian Kočner a Norbert Bödör.
Marian Kočner a Norbert Bödör. Foto: TV Markíza

Marian Kočner si mal s Norbertom Bödörom podľa informácií Denníka N písať cez aplikáciu Threema aj o tom, že na Okresnom súde Bratislava I zostanú iba dvaja konkurzní sudcovia, čo by mu vyhovovalo. Neskôr sa tak aj stalo.

Kým Alene Zsuzsovej musel vysvetľovať, kto je „Monika", nitriansky podnikateľ to vedel veľmi dobre. Ako ďalej informuje portál, aj ich konverzácia v aplikácii potvrdzuje, že Kočner mal blízko k bývalej štátnej tajomníčke rezortu spravodlivosti a sudkyni Monike Jankovskej.

 

Kočner už Zsuzsovej, ktorá je spolu s ním obvinená v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, písal, že z Jankovskej by chcel spraviť ministerku spravodlivosti, pretože je jeho „opička". S Bödörom o Jankovskej Kočner hovoril tiež.

„Som zvedavý, či prejde tento týždeň Monika do Súdnej rady," písal Kočner Bödörovi 16. októbra 2017. Vtedy bola schôdza parlamentu, na ktorej sa volili členovia Súdnej rady.

Jednou z kandidátok bola aj Jankovská, ktorú navrhol predseda ústavnoprávneho výboru Róbert Madej (Smer_SD). Vtedy však rezortná šéfka za koaličný Most-Híd Lucia Žitňanská povedala, že ak jej vtedajšia štátna tajomníčka prejde, ona podá demisiu. Jankovská neskôr boj o členstvo v Súdnej rade vzdala, hlasovanie v parlamente sa totiž odkladalo.

Podľa medializovaných informácií mal Kočner v zálohe plán, ako by mala personálne vyzerať slovenská politická scéna, ak by Most-Híd odišiel z koalície a boli by predčasné voľby. Podľa Denníka N Kočner s Bödörom mali ďalšie plány s Jankovskou.

V deň, keď Most-Híd oznámil, že chce dohodu o predčasných voľbách, mal Kočner napísať Bödörovi: „Ak padne Most, treba urobiť Harabina alebo Cupera ministrom spravodlivosti. Asi lepšie Cuper a riadila by to Monika. A dovládneme a splníme akčný plán." Bolo to 12. marca 2018.

Tému v Televíznych novinách podrobne rozoberie reportér Lukáš Zuzelka.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce