18. 09. 2019 17:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Dozorcu chytili, keď pašoval do väznice kokaín. Dostal za to nezvyčajný trest

Udal ho väzeň, ktorému chcel prepašovať drogu. Úplatok držal v ruke iba niekoľko sekúnd.

Odsúdený dozorca Martin.
Odsúdený dozorca Martin. Foto: TV Markíza

Do väzenia chcel prepašovať kokaín. Martin (27) ponúkol jednému z väzňov, že vie za mreže prepašovať rôzne veci. Mal si privyrobiť tisíce eur, no chytili ho pritom policajti. V stredu (18. 9.) si vypočul nezvyčajný trest.

Mladého muža zadržali vlani policajti pri preberaní úplatku, ale 7 000 eur mal v rukách iba niekoľko sekúnd. Martin sa priznal. Jednému z väzňov ponúkol, že mu za mreže prepašuje nepovolené veci, okrem iného aj kokaín. Mal za to dostať dokopy sedem tisíc, odovzdať mu ich mala sestra odsúdeného. To ale člen justičnej stráže nevedel, že väzeň ho prezradil a stal sa policajným agentom.

Martinovi hrozilo päť až 12 rokov za mrežami, napokon dostal trojročnú podmienku s päťročným odkladom. Súčasťou trestu je pre mladíka okrem desaťtisícovej pokuty a zákazu činnosti vo verejnej či štátnej správe aj to, že sa každý rok musí zúčastniť na nejakom súdnom pojednávaní, ktoré sa tyká pravé úplatkárstva.

Rozsudok je aktuálne právoplatný. Sudca podmienečný trest vysvetli aj tým, že mladý muž má tehotnú družku a inú, pomerne stabilnú prácu - dostatočným ponaučením preňho bude pokuta a zákaz činnosti. Zavážilo aj to, že sa ku všetkému priznal.

Súdne pojednávanie sledovala reportérka Martina Kašiarová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce