25. 09. 2019 10:06 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Exminister Kaliňák si založil novú firmu. V názve má slovo "arms", v preklade zbrane

Firma Liwa Arms Slovakia vznikla začiatkom septembra.

Robert Kaliňák.
Robert Kaliňák. Foto: TASR

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák si založil novú firmu. V názve má zbrane, no tvrdí, že s nimi nebude mať nič spoločné. Informuje o tom sme.sk.

Firma Liwa Arms Slovakia vznikla začiatkom septembra. Sídli v Dubnici nad Váhom a to v budove zbrojovky ZVS Holding. Kaliňákova eseročka má v predmete činnosti kúpu tovaru a jeho ďalší predaj ako aj spostredkovateľskú činnosť v oblasti obchodu. Exminister si však stojí za tým, že s predajom zbraní nebude mať nič.

Slovo arms v preklade z angličtiny znamená zbrane alebo výzbroj. A vraj nie je v tomto prípade celkom výstižné. „Je to len prevzatý názov od partnera. Skôr sa bude venovať strojárine,“ vysvetľoval Kaliňák. O akého partnera ide, ale nepovedal.

„Nedávam k tomu žiadne iné vyjadrenie, som civilný človek. To sú už firmy, ktoré majú svoje pravidlá, čiže sa nehráme na to, že o mne môžete napísať hocičo,“ pokračoval Kaliňák.

Ak by však firma chcela predávať zbrane, musela by mať licenciu od ministerstva hospodárstva. Firma Liwa Arms ju zatiaľ nemá.


VIAC Z Domáce