30. 09. 2019 09:39 , článok bol aktualizovaný 30. 09. 2019 19:09 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kisku čaká operácia srdca: Porozprával nám, či sa bojí zákroku a politickej budúcnosti

Exprezident hovorí, že má srdcovú arytmiu.

Andrej Kska.
Andrej Kska. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ďalší prezident pod nožom. Andreja Kisku čaká v utorok v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave operácia srdca. Markíza o tom informovala už ráno a exprezident správu potvrdil aj na internete.

Nám navyše porozprával aj o tom, či sa zákroku bojí aj či môže ovplyvniť jeho politickú budúcnosť.

Ešte cez víkend Andrej Kiska rozprával na ustanovujúcom sneme jeho strany. Dnes na internete zverejnil video, v ktorom oznamuje, že ho čaká operácia.

Exprezident hovorí, že má srdcovú arytmiu. Je to porucha srdcového rytmu, keď srdce bije nepravidelne. Chorobu má aj v rodine a lekári v jeho prípade zvolili operačný zákrok.

Na srdcové arytmie sa pýtame aj odborníka. O exprezidentovi a jeho zdraví nechce hovoriť ani špekulovať. Vo všeobecnosti nám však vysvetlil, že existuje veľa druhov arytmií.

Tak, ako je veľa druhov arytmií, je aj veľa druhov liečby. Niekedy stačí pacienta pozorovať, inokedy treba lieky alebo operáciu.

Aj tých je niekoľko druhov. Pacientom môžu buď zaviesť do srdca takpovediac káble alebo aj kardiostimulátor či defibrilátor.

Pri jednoduchých zákrokoch chodia pacienti domov už na druhý deň. Pri zložitejších zostávajú dlhšie. Je to individuálne.

Andrej Kiska hovorí, že v nemocnici by si mal poležať dva až tri dni. Do práce sa chce vrátiť na budúci týždeň.

Viac v reportáži Zuzany Javorovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce