04. 10. 2019 07:51 | MYJAVA/tvnoviny.sk

Agresívny baran opäť útočil. Na Myjave vážne zranil dôchodkyňu, teraz naháňal aj jej syna

Mužovi poškodil auto.

Agresívny baran zaútočí na všetko, čo mu príde do cesty.
Agresívny baran zaútočí na všetko, čo mu príde do cesty. Foto: Michal Boháč

Agresívny baran zaútočí na všetko, čo mu príde do cesty. Vo svojom vlastnom dome napadol 82-ročnú ženu z obce Polianka pri Myjave. Tú tak dokaličil, že skončila so zlomenou hornou časťou stehennej kosti a čaká ju operácia.

Ženu ratovali policajti aj záchranári, ktorí však pred baranom tiež utekali. A to nebolo všetko. Na ďalší deň, vo štvrtok popoludní (3.10.), susedov baran zaútočil aj na syna napadnutej dôchodkyne.

Pred baranom utekali aj záchranári a policajti.
Pred baranom utekali aj záchranári a policajti. Foto: Michal Boháč
 

„Približne o 15.30 h som si nevšimol nič nezvyčajné a na dvore nič nebolo. Po pár minútach, keď som vyšiel z vnútra domu a išiel si vybrať veci z auta, tak som uvidel stádo oviec s baranom na našom dvore. Ovce ma zbadali a rozbehli sa preč, avšak baran sa rozbehol oproti mne. Musel som pred ním utiecť a nasadol som rýchlo do auta. Baran zozadu veľkou silou narazil do auta a to minimálne 2-krát. Keď som naštartoval auto, tak po chvíli baran odišiel," opisuje útok Michal Boháč.

Mužovi na aute rozbil ľavý zadný svetlomet. Keď odchádzal nahlásiť udalosť na políciu, baran ešte niekoľkokrát narazil spredu do auta.

Baran poškodil auto.
Baran poškodil auto. Foto: Michal Boháč
 

„Neviem, ako je to možné, že po napadnutí mojej mamy s ťažkými následkami na zdraví sa toto stádo oviec s nebezpečným baranom stále voľne pohybuje po okolí a našom dvore. Ja som bol teraz doma a stihol som sa pred nebezpečným baranom ukryť v aute, ale môže tadiaľ ísť ktokoľvek s malým dieťaťom na prechádzku alebo príde poštárka doniesť do schránky poštu a stane sa pri napadnutí baranom ďalšie nešťastie," zamýšľa sa Michal Boháč.

Majiteľom oviec je evanjelický farár Samuel Mišiak z Myjavy. Vlastní usadlosť hneď vedľa napadnutej ženy. V minulosti mali jeho zvieratá opakovane napádať ľudí či iné zvieratá.

"Po neustálom predchádzajúcom upozorňovaní majiteľa oviec pána evanjelického farára Samuela Mišiaka, mojich oznámeniach na Obecný úrad a dokonca po veľmi vážnom incidente sa stále zo strany majiteľa oviec nezjednala náprava a ovce spolu s nebezpečným baranom sa pohybujú voľne po okolí," sťažuje sa Boháč.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce