04. 10. 2019 10:31 , článok bol aktualizovaný 04. 10. 2019 10:50 | BRATISLAVA/TASR

Kotlebovci vyhodili svojho poslanca. Odporúčajú mu vystúpiť z poslaneckého klubu

Dlhodobo mali ideologické rozpory.

Poslanec Ján Mora.
Poslanec Ján Mora. Foto: TASR

Opozičná ĽSNS sa dohodla na "ukončení spolupráce" s poslancom Národnej rady (NR) SR Jánom Morom. Zároveň mu Kotlebova strana odporúča, aby vystúpil z ich poslaneckého klubu. TASR o tom informoval podpredseda ĽSNS Martin Beluský.

Pre Televíziu Markíza Mora uviedol, že so stranou mal dlhodobo ideologické rozpory a jeho odchod je logickým vyústením. Neplánuje sa ďalej politicky angažovať, ani vstúpiť do inej strany. Mandát poslanca si do skončenia funkčného obdobia ponechá.

V poslaneckom klube ĽSNS by tak po jeho odchode zostalo 11 poslancov.
Poslanecký klub ĽSNS mal na začiatku volebného obdobia pôvodne 14 poslancov. V novembri minulého roku Kotlebov klub opustil Juraj Kolesár. Strana ho následne vyzvala, aby sa vzdal poslaneckého mandátu. V parlamente ostal pôsobiť ako nezaradený poslanec.

Klub tiež prišiel o poslanca po tom, ako Milan Špánik, náhradník za odsúdeného Milana Mazureka, do klubu nevstúpil. Zdôvodnil to tým, že by mu pôsobenie v klube "neumožnilo spoluprácu s inými stranami v komunálnej politike". Špánik je taktiež poslanec mestského zastupiteľstva v Novom Meste nad Váhom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce