04. 10. 2019 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Je komunikácia o korupcii na súdoch autentická? Správy medzi ňou a Kočnerom sedia s realitou

Komunikácia medzi Jankovskou a Kočnerom je podrobná a detailne mapuje jej život, keď bola vo funkcii štátnej tajomníčky.

Monika Jankovská.
Monika Jankovská. Foto: TASR

Je komunikácia o korupcii na súdoch autentická? Monika Jankovská tvrdí, že ide o podvrh, no mnohé správy medzi ňou a Marianom Kočnerom sedia s realitou.

Spätne sa viaceré z nich dajú overiť s programom a pohybom bývalej štátnej tajomníčky.

Navyše, podľa uznávaného bezpečnostného analytika jej obhajoba vôbec nesedí, lebo do aplikácie sa spätne vložiť údaje nedajú.

Komunikácia medzi Monikou Jankovskou a Marianom Kočnerom je podrobná a detailne mapuje jej život, keď bola vo funkcii štátnej tajomníčky. Niektoré správy z aplikácie Threema navyše dokazujú, že naozaj robila to, o čom písala.

Správa z Threemy.
Správa z Threemy. Foto: TVNOVINY.sk
 

Túto správu poslala Marianovi Kočnerovi podľa Denníka N 5. októbra 2017. Písala, že musí ísť do Michaloviec otvoriť zrekonštruovanú budovu súdu, lebo ministerka a druhá štátna tajomníčka ísť nemôžu.

No a tieto fotografie vznikli o deň neskôr 6. októbra 2017. Vtedajšia štátna tajomníčka naozaj prestrihávala pásku budovy súdu. Mumlavou alebo Koktavou volala Luciu Žitňanskú. Ich napäté vzťahy sú známe. A podobne to bolo aj so štátnou tajomníčkou Máriou Kolíkovou.

"K otvoreniu súdu v Michalovciach došlo, je pravda, že ja som mala malé dieťa a je pravda, že tam išla pani štátna tajomníčka," hovorila bývalá štátna tajomníčka (Za ľudí) Mária Kolíková.

V tom istom roku na Vianoce zasa Marianovi Kočnerovi písala, že sú v Mexiku a jej vtedajší manžel sa tam s deťmi potápa. Jankovský zverejnil fotografie z potápania v Mexiku aj na svojom Facebooku.

Takých správ sú v Threeme tisíce. Vyšetrovatelia ich môžu spojiť s realitou. Teda zrekonštruovať jej pohyb a porovnať ho s obsahom správ, ktoré písala Kočnerovi. 

No a to isté platí aj o snímke jej vtedajšieho muža, ktorú zverejnil na sociálnej sieti ešte v minulosti. Je z chorvátskeho letoviska Lukovo a zachytávali Jankovského, ako leží v záhrade, ktorá vtedy patrila k domu známeho advokáta Radomíra Bžána.

Snímky z Chorvátska.
Snímky z Chorvátska. Foto: TVNOVINY.sk
 

Redaktori denníka SME Jankovskú konfrontovali so snímkami. Poprela, že u Bžána boli, vraj je to absolútny nezmysel. Keď s ňou potom vyšiel rozhovor, písala si o tom s Kočnerom. 

Správy z Threemy.
Správy z Threemy. Foto: TVNOVINY.sk
 

Kočner ju presviedčal, že je hlúposť sa s novinármi vôbec rozprávať.

Správy z Threemy.
Správy z Threemy. Foto: TVNOVINY.sk
 

Jankovská sa ale zmýlila. Advokát Bžán jej návštevu v Chorvátku nemal problém potvrdiť.
Radomír Bžán, advokát: Pani Jankovská bola v Lukove pred niekoľkými rokmi na ceste na dovolenku za nejakou svojou známou a stretli sa u nás na záhrade.

Monika Jankovská označila zverejnené spúrávy za jeden veľký blud a podvrh. "Táto komunikácia získaná z mobilného telefónu Mariana Kočnera, z toho telefónu, ktorý bol najmenej tri mesiace k dispozícii elitného siskára Petra Tótha. Kde je garancia, že s týmto nebolo manipulované,"  povedala Monika Jankovská ešte začiatkom septembra.

Uznávaného bezpečnostného analytika Andora Šándora sme sa pýtali , či sa dajú správy do aplikácie spätne dopísať s inými dátumami.

"Ja to vylučujem, pretože ten systém je špeciálne šifrovaný, je veľmi kvalitný. Predstava, že niekto vloží 6-tisíc esemesiek tohto typu v priebehu niekoľkých mesiacov do systému, ktorý prísne audituje je podľa mňa absolútne iluzorný a je to chabá snaha sa vyviniť," dodal bezpečnostný analytik Andor Sándor.

Reportáž spracovala Zuzana Ferenčáková

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce