04. 10. 2019 17:00 | PREŠOV/TV Markíza

Zatekajúci podchod v Prešove je na smiech. Niečo také nevideli ani skúsení projektanti

Vodu zo stropu v zatekajúcom podchode zachytávajú do žľabov, ktoré napojili na vodovodné rúrky.

Zatekajúci podchod.
Zatekajúci podchod. Foto: TVNOVINY.sk

Kvapkajúcu vodu zo stropu odvádzajú rúrkami a hadičkami do kanalizácie. Provizórne riešenie zatekajúceho podchodu v Prešove je všetkým na smiech. Niečo také v živote nevideli ani skúsení projektanti.

Vodu zo stropu v zatekajúcom podchode zachytávajú do žľabov, ktoré napojili na vodovodné rúrky. Použili pritom aj malé hadičky. Utesnili ich silikónom. Skúsení architekti nad provizórnym riešením nechápavo krútili hlavou. "Nemožno takúto stavbu takto ukončiť," skonštatoval architekt Pavol Lieskovský. " Ľudia sa bránia ako môžu, aby im netieklo na hlavu," povedal zas architekt Václav Kohlmayer.

Rekonštrukcia predstaničného priestoru stála takmer dva a pol milióna eur. Narušili pritom hydroizoláciu nad podchodom. Celá výmena asfaltového koberca v pláne ani nebola.

Prevádzkovatelia obchodíkov ktorí majú v podchode prenajaté priestory sa už o probléme boja na kameru hovoriť. Stavbári rúrky s dažďovou vodu napojili do sifónov ich umývadiel.

Robotníci, ktorí žľaby s rúrkami  maskujú sadrokartónom pred našou kamerou ušli . Voda si ale našla iné cestičky a veselo kvapka ďalej. "Stavbu nepreberám ja, ale odborní zamestnanci, ktorí vedia, čo môžu prevziať a čo nie," povedala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová ešte v polovici sempembra.

Ak mesto podchod prevezme aj s touto kolaudačnou chybou, ľudia si budú musieť na kvapkajúcu vodu zrejme zvyknúť.

Viac zisťoval Martin Jedinák

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce