06. 10. 2019 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Maruniaková mala podľa aplikácie Threema plniť príkazy Jankovskej

Jankovskú mal, pre zmenu, omotanú okolo prsta Marian Kočner.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Za úplatky si mohol kupovať sudcovské rozhodnutia. Správy z aplikácie Threema naznačujú, že Marian Kočner si mal cez Moniku Jankovskú vybavovať a ovplyvňovať rozhodnutia konkrétnych sudcov. Pomáhať mu údajne mala aj sudkyňa Zuzana Maruniaková.

Apríl 2018. Marian Končer prekvapivo vyhral na súde svoj prvý spor o miliónové televízne zmenky. V tom čase hrozilo, že peniaze mu bude musieť nakoniec zaplatiť televízia Markíza. Milióny mu odklepla sudkyňa Zuzana Maruniaková.

Správy z aplikácie Threema, ktoré pochádzajú z Kočnerovho mobilu, teraz odkrývajú celé pozadie a manipulácie okolo tohto súdneho sporu. Sudkyňa Maruniaková mala podľa nich rozhodovať na pokyny Moniky Jankovskej, ktorú neriadil nikto iný ako Marian Kočner.

Marian Kočner - Zájdeš za tou Zuzou prosím? Dnes by bol kupec na zmenky, stačilo by mu prvostupňové rozhodnutie. Nedáva síce veľa, ale hneď… Keď bude znalecký, tak Zuza by mohla rozhodnúť. Nech už sa niečo konečne pohne. Vianoce za dverami

Monika Jankovská - Jasné, dám ti vedieť

Monika Jankovská - Zuzka píše, že výborne. Píše, že v pondelok to vybaví, tak dúfam, že áno

Správy majú naznačovať, že Jankovská na Maruniakovú viackrát tlačila ohľadom rozhodnutia v prospech Kočnera. Maruniaková síce dlho váhala, ale neskôr sa mala nechať presvedčiť. V komunikácii sa majú nepriamo spomínať aj úplatky. Kočner bol s verdiktom, ktorý mu prihral vyše osem miliónov, napokon spokojný.

Marian Kočner - Tak prvé kolo máme. Ďakujééééém

Monika Jankvoská - Supeeeeeer, teším sa, jedno máme z krku, jupiiiii

Podľa opozície mala sudkyňu Maruniakovú už dávno riešiť Súdna rada, alebo minister spravodlivosti Gábor Gál.

Maruniaková je momentálne na materskej dovolenke. Na otázky o tom, či ju pri rozhodovaní o zmenkách úkolovala Monika Jankovská nám neodpovedala. Nereagovala ani na SMS.

Pochybnosti vzbudzuje aj to, ako a prečo sa spis k televíznym zmenkám dostal práve k Maruniakovej. O odvolaní v tomto prípade zas mala rozhodovať Jankovskej sestra, sudkyňa Andrea Haitová. Kočner tak mal svoju kauzu vždy u sudcov, na ktorých mohol mať dosah a vplyv.

Podľa právničky a bývalej ombudsmanky prideľuje sudcom spisy program - ide o takzvané náhodné prideľovanie. V niektorých prípadoch sa ale dá obísť.

Zaujímavé je aj to, ako sa z Maruniakovej stala sudkyňa. Jankovská totiž viackrát v správach naznačuje, že sudkyňu z nej urobila práve ona. Do talára sa obliekla v januári 2013.

Monika Jankovská - Ja som z nej urobila to, čo je a prišiel čas splatiť dlh!!!!!

Maruniaková sa s Jankovskou dobre poznajú, v minulosti jej na ministerstve robila asistentku.

Pozrite si reportáž

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce