08. 10. 2019 13:50 , článok bol aktualizovaný 08. 10. 2019 14:03 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

V prípade Lukáša (15) s nádorom na mozgu je rozhodnuté. Budú ho operovať zrejme už zajtra

Operatérom bude Juraj Šteňo.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Čo bude ďalej v prípade 15-ročného chlapca s nádorom mozgu, ktorého treba urgente operovať, je rozhodnuté. Zákrok podstúpi na bratislavských Kramároch.

Potvrdila to matka dieťaťa. Informuje o tom portál sme.sk s tým, že operatérom bude Juraj Šteňo. 

Toho ešte v pondelok odvolala ministerka zdravotníctva z postu hlavného odborníka rezortu pre neurochirurgiu. "Ako náhle bude zistené, že nie sú prekážky, aby mohol byť operovaný v celkovej anestéze, tak bude už zajtra (v stredu) alebo pozajtra (vo štvrtok)," povedal o Lukášovej operácii Šteňo.

Pacienta Lukáša tak prepustia z Národného ústavu detských chorôb a budú ho operovať na Neurochirurgickej klinike nemocnice na Kramároch.

Chlapec bude prevezený tesne pred operáciou na túto kliniku. Po pár hodinách po operácii bude sanitkou prevezený do Národného ústavu detských chorôb.

Ešte v pondelok sa dve kliniky sporili v tom, kde budú mladého pacienta operovať. Vyzvali aj ministerku, aby situáciu riešila. Medializovaná kauza je dôvodom prečo šéfka rezortu zdravotníctva odvoláva Šteňa z funkcie hlavného odborníka ministerstva pre neurochirurgiu.

„Rozhodnutie ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej odvolať ma z funkcie beriem na vedomie. Za všetkými svojimi vyjadreniami si plne stojím. Žiadne etické zásady som dokázateľne neporušil,“ povedal Šteňo. Uviedol tiež, že detailnejšie sa k svojmu odvolaniu vyjadrí po operácii chlapca, ktorá by sa mala uskutočniť v najbližších dňoch. „Nateraz sa musím plne sústrediť na to, aby sme s tímom zachránili život tohto vážne chorého chlapca,“ poznamenal.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce