08. 10. 2019 14:43 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Jankovskej správy v Threeme odhaľujú, ako sa chcela zbaviť nepohodlného podnikateľa

S Marianom Kočnerom sa tiež dohadovala, že čo by mal hovoriť svedok, ktorý vypovedal proti nej a potom zmenil výpoveď.

Na snímke štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská.
Na snímke štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská. Foto: FOTO TASR - Michal Svítok

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti a terajšia sudkyňa Monika Jankovská musí vysvetľovať, prečo si vymenila tisíce správ v Threeme s Marianom Kočnerom. Píše sa v nich aj to, že mala za úplatky vybavovala rozhodnutia u sudcov v prospech Kočnera.

Na verejnosť sa teraz dostali ďalšie prepisy z Threemy.

Monika Jankovská si mala cez aplikáciu písať o podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi, ktorý ju obviňoval z brania úplatku. S Marianom Kočnerom sa tiež dohadovala o tom, čo by mal hovoriť svedok, ktorý vypovedal proti nej a potom zmenil výpoveď. "Musia ich cez víkend zadržať!" písala Jankovská Kočnerovi v prípade spomínaného podnikateľa. Informuje o tom Denník N.

Threema ale tiež odhaľuje, že sa chcela zbaviť nepohodlného podnikateľa Ondreja Janíčka, ktorý ju verejne obvinil, že ho za úplatok tri milióny korún (100 000 eur) poslala do väzby a pripravila o reštauráciu Fatima v Trenčíne.

Z komunikácie môže tiež vyplývať, že v tomto prípade sa snažila ovplyvniť kľúčového svedka, ktorý najskôr hovoril o úplatku pre Jankovskú a potom náhle svoju výpoveď zmenil.

Na verejnosť sa pred časom dostali dve videá s výpoveďami dvoch svedkov. Jankovská (Smer) mala rozhodovať na trenčianskom okresnom súde za úplatok, konkrétne tri milióny korún (zhruba 100-tisíc eur). Platiť jej mal niekdajší šéf podsvetia Peter Čongrády.

Jedným zo svedkov bol Ondrej Janíček. Kontroverzný trenčiansky podnikateľ, majiteľ reštaurácie Fatima, ktorý po Jankovskej rozsudku prišiel o majetok aj slobodu. Jeho svedectvo mohlo byť vnímané ako pomsta sudkyni, ktorá ho odsúdila.

V tom čase už mala Jankovská plán, ako bude reagovať na výpovede Janíčka o jej korupčnom správaní. Pred avizovanou tlačovou besedou so svedkami chcela dostať Janíčka do väzby. „Musia ich cez víkend zadržať!“ písala 5. mája Kočnerovi.

Janíček a spol. chceli predstúpiť pred médiá o dva dni neskôr. Jankovskú rozčuľovalo, že policajti boli pripravení konať, nedostali však súhlas prokurátora. Napísala: “Policajti sú v robote. Všetko majú pripravené na zajtra skoro ráno!!! A k…a prokurátorská nechce dať súhlas!!!! Mňa naozaj j…e.”

Tlačovú besedu so svedkami nakoniec nezmarila. Janíčka zadržali až o niekoľko dní neskôr. Na polícii tak strávil niekoľko hodín.

O jeho zaistení hneď informovali médiá a Kočner na to cez Threemu Jankovskú upozornil.

„Pokiaľ bude vo väzbe s radosťou znesiem byť týždeň na titulke. Boha vysielaj do vesmíru, nech sa nepos..e prokurátor a potom sudca!!!“, reagovala.

Prípadu podnikateľa Ondreja Janíčka sme sa venovali v Televízych novinách niekoľkokrát.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce