09. 10. 2019 10:06 , článok bol aktualizovaný 09. 10. 2019 13:36 | ŽILINA/tvnoviny.sk

Vražda študenta (†16) v Žiline: O obvinenej Judite rozhodoval súd

Motív tragédie stále nie je známy.

Judita v rukách polície.
Judita v rukách polície. Foto: TVNOVINY.sk

Okresný súd v Žiline rozhodoval o žiadosti obvinenej Judity (16), ktorú polícia obvinila z vraždy spolužiaka Tomáša. Chcela, aby ju prepustili na slobodu.

Sudca pre prípravné konanie ale rozhodol, že zostáva vo väzbe. Informuje o tom portál Na stope na sociálnej sieti. Dôvodom rozhodnutia súdu je, že má obavu z toho, že by mohla pokračovať v páchaní trestnej činnosti.

„OS Žilina zároveň zamietol aj žiadosť o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka. Proti uzneseniu podal obhajca obvinenej sťažnosť,“ potvrdila hovorkyňa Krajského súdu (KS) v Žiline Lenka Belavá.

Advokát obvinenej aj prokurátor sa odmietli vyjadriť.

Judita je v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. Motív tragédie stále nie je známy, ešte na začiatku vyšetrovania sa objavili špekulácie, že mladá dvojica mohla byť pod vplyvom drog, čo sa však nepotvrdilo.

Dievča sa už voči väzobnému stíhaniu pred časom odvolala. Jej sťažnosť súd zrušil a tak ostala vo väzbe z preventívnych dôvodov.

Gymnazista Tomáš (†16) zomrel po mnohých bodnutiach v byte na žilinskom sídlisku v polovici mája. Z vraždy obvinili rovnako starú Juditu. Policajti po obhliadke zaistili stopy a v Juditinej detskej izbe našli kuchynský nôž od krvi.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce