10. 10. 2019 16:15 , článok bol aktualizovaný 10. 10. 2019 19:04 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

THREEMA: Kočnerovi mala pomôcť vyhrať súdny proces miliónovej zmenky aj ďalšia sudkyňa

V deň pojednávania písal Kočner Jankovskej rovno zo súdu.

Marian Kočner.
Marian Kočner. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Marianovi Kočnerovi mala pomôcť vyhrať súdny proces miliónovej televíznej zmenky aj ďalšia sudkyňa. Vyplýva to z údajnej komunikácie cez aplikáciu Threema medzi Monikou Jankovskou a obvineným podnikateľom.

Vzájomné správy naznačujú, že bývalá štátna tajomníčka riadila aj sudkyňu bratislavského okresného súdu - Denisu Cvikovú. Tá mala za pomoc a písanie rozsudku dostať aj odmenu.

V údajnej komunikácii medzi Marianom Kočnerom a Monikou Jankovskou aktéri spomínajú pri zmenkovom procese aj istú Denisu. Podľa Denníka N by malo ísť o sudkyňu Okresného súdu Bratislava I. Denisu Cvikovú. Tá mala byť spojkou kolegyne Zuzany Maruniakovej, ktorá Kočnerovi zmenku odklepla.

Vlani vo februári, keď sa proces začínal, Jankovská podľa zverejnených správ vedela, že Maruniaková zložitú úlohu sama nezvládne. Obrátiť sa tak mala na svoju kamarátku a spolužiačku Cvikovú.

„Ide ešte s Denisou konzultovať, čo som samozrejme predpokladala. Teraz veziem po hodinovom rozhovore Denisu domov :-) Tiež vie čo má robiť. Takže myslím, že ok. A ak nie, tak ja už fakt neviem," píše sa v Threeme.

V deň pojednávania, teda vlani 8. februára, písal Kočner štátnej tajomníčke priamo zo súdu o tom, ako sa správa sudkyňa Maruniaková.

„Marian Kočner: Zatiaľ ide ako píla.
Monika Jankovská: Ja som ešte do noci Denise dávala pokyny.
Marian Kočner: Naozaj ide ok. Je kvalitne pripravená."

Zo správ v Threeme vyplýva, že Jankovská mala Maruniakovú podceňovať a vyjadrovať sa o nej dehonestujúco. Naopak, Cvikovej dôverovala, a zrejme aj preto mala cez ňu riešiť reakcie na podania právnych zástupcov televízie Markíza. Krátko pred ďalším pojednávaním, 18. februára 2018, písal Kočner štátnej tajomníčke, aby rozsudok napísali excelentne.

„Marian Kočner: Rátam, že tam Zuze pomôže aj kolegyňa z BA 1.
Monika Jankovská: To musím dať Denise. Zuza je jedna absolútna hlupaňa. Všetko riešila Denisa.
Marian Kočner: Ok. Myslel som si, že tú prípravu písala Denisa. Ale zas to Zuza pekne prečítala"

Zuzana Maruniaková odročila pojednávanie na 22. februára. Ešte predtým si opäť mali vymeniť niekoľko správ.

„Marian Kočner: Predpokladám že rozdelíš Zuzinu odmenu aj pre Denisu.
Monika Jankovská: Nie, Deni dostane časť mojej. Niečo som tej pi.i sľúbila a to treba dodržať."

Na súde ale nahlásili bombu. A tak pojednávanie nebolo.

Kočner sa podľa Denníka N Jankovskej vypytoval ako sa môže Cvikovej odvďačiť.

„Monika Jankovská: Daj jej nejaké € fakt. Za pomoc.
Marian Kočner: Samozrejme."

Vyše osemmiliónovú zmenku nakoniec sudkyňa Maruniaková Kočnerovi odklepla 26.apríla.

Monika Jankovská označila komunikáciu za podvrh a tvrdí, že Mariana Kočnera nepozná. No a podobne sa dnes vyjadrila aj sudkyňa Denisa Cviková. Zuzanu Maruniakovú sme sa pokúšali kontaktovať opakovane, no zatiaľ nereagovala.

 

Denisa Cviková televízii Markíza potvrdila, že sa s Monikou Jankovskou pozná. Predtým ako sa stala sudkyňou pracovala na ministerstve spravodlivosti. Údajne ju tam dotiahla práve Jankovská.

Spoznali sa ešte pred rokmi, keď spolu študovali právo. Cvikovú v minulosti spájali aj s kauzou Gorila. Figurovala vo firme jedného z jej hlavných aktérov.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce