14. 10. 2019 10:53 | BRATISLAVA/TASR

Toto je rebríček najlepších nemocníc Slovenska pre rok 2019

Vyplýva to z hodnotenia zdravotníckych zariadení, ktoré v pondelok zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Najlepšou nemocnicou tohto roka sa stala Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. A to v kategórii Štátnych univerzitných a fakultných nemocníc. Druhá skončila Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku a treia Univerzitná nemocnica v Martine.

Vyplýva to z hodnotenia zdravotníckych zariadení, ktoré v pondelok zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Najlepšie štátne univerzitné a fakultné nemocnice.
Najlepšie štátne univerzitné a fakultné nemocnice. Foto: TVNOVINY.sk
 

Najlepšie nemocnice v kategórii "Všeobecné nemocnice" sú Nemocnica Košice - Šaca - 1.súkromná nemocnica, Ľubovnianska nemocnica a Nemocnica Poprad. 

vs1.jpg vs2.jpg

Inštitút hodnotil 44 slovenských nemocníc. Ocenenie nemocníc inštitútom INEKO podľa vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2015 - 2018. Hodnotené nemocnice museli prejsť kvalifikačnými kritériami komplexnosti (poskytovanie zdravotnej starostlivosti v základných odbornostiach) a dostatočnej veľkosti vzorky pri sledovaných ukazovateľoch. Váha hodnôt sa so vzdialenejším rokom znižovala.

Nemocnice boli pre účely hodnotenia rozdelené do dvoch kategórií, pričom každé kategória bola hodnotená samostatne.

Nehodnotené nemocnice.
Nehodnotené nemocnice. Foto: TVNOVINY.sk
 

Tému spracovala reportérka Zuzana Javorová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce