14. 10. 2019 17:00 | TRENČÍN/TV Markíza

Milan, ktorý v minulosti napodobňoval strelca Harmana, opäť skončil v rukách polície

Tentoraz v tom boli drogy, ale aj rôzne zbrane a náboje.

Obvinený Milan.
Obvinený Milan. Foto: TV Markíza

Na krku má viacero trestných činov. Milan (38), ktorý sa v minulosti zahral na strelca a napodobňoval Harmana z Devínskej Novej Vsi, opäť skončil v rukách polície. Tentoraz ho vinia z dílerstva. Našli u neho aj množstvo nábojov, či kontajner na protilietadlovú strelu.

Mal pri sebe metamfetamín. Drogy podľa polície predával. To ale nie je všetko, čo doma ukrýval. „Policajti našli a zaistili rôzne náboje kontajner na samonavádzaciu protilietadlovú strelu aj s batériou a rôzne rozbušky. V tomto prípade sme začali trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami," povedala k prípadu vedúca oddelenia komunikácie krajskej polície v Trenčíne Danka Adámiková.

Milanovi hrozí až 10 ročné väzenie. Problémy so zákonom mal aj v minulosti. V obci Rybany pred ôsmimi rokmi popíjal aj s kamarátmi. Potom si zobrali samopal a slúchadlá. Dedinou sa ozývala streľba.

Miestni mali obavy. Zo strachu sa vraj zatvárali v domoch. Pripomenulo im to strelca z Devínskej Novej Vsi. „Každý jeden človek, keď počuje dávky zo samopalu alebo z nejakej zbrane, tak si pomyslí na to najhoršie, čo sa v blízkej minulosti odohralo," tvrdí starosta Roman Malánik.

Jeden z aktérov streľby nám vtedy povedal, že si len chceli zastrieľať. No prehnali to. Vraj sa im to vymklo z rúk. Mali vypité a strieľali, ale vraj iba do vzduchu. Až keď policajti zbraň zadržali zistili, že to boli slepé náboje.

Táto skúsenosť ale zrejme obvinenému Milanovi nestačila. Pre drogy a nájdenú muníciu ho sudca okamžite zobral do väzby. „Dôvodom väzby je obava že by obvinený v prípade ponechania na slobode pokračoval v trestnej činnosti," vysvetlil hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

Reportáž spracovali Peter Ziman a Michal Bujna.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce