15. 10. 2019 10:34 , článok bol aktualizovaný 15. 10. 2019 11:15 | BRATISLAVA/TASR

Kužela ponúkol svoju funkciu

Urobil tak po medilizácii prípadu 15-ročného chlapca s nádorom.

Generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb Ladislav Kužela.
Generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb Ladislav Kužela. Foto: TASR

Generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb v Bratislave Ladislav Kužela ponúkol v utorok svoju funkciu. Urobil tak po medializácii prípadu 15-ročného chlapca s nádorom, o ktorého liečbu sa sporili dve štátne nemocnice.

Kužela vyzval ľudí, aby sa rozhodli, akú chcú mať neurochirurgiu. Nesúhlasí s tým, že neurochirurg Juraj Šteňo by mal ako jediný patent na manažovanie detských pacientov s nádorom mozgu.

„Tu naozaj nejde o mňa, som lekár, ale som aj manažér. Som riaditeľ nemocnice a zodpovedám za jej chod a za jej stav. Zodpovedám za zdravie našich pacientov, našich detí. Ja toto naozaj nemôžem dopustiť. Ja sa na ten úpadok nechcem dívať. A keďže mi je to sväté, tak mi asi nič iné, ako ponúknuť svoju funkciu, neostane," povedal generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela.

Hoci si váži kredit a odbornosť neurochirurga Šteňa, tvrdí, že boj na neurochirurgii začal práve on, odkedy sa prednostom Neurochirurgickej kliniky stal syn Juraja Šteňa, Andrej Šteňo. Chceli si podľa Kuželu neurochirurgiu privlastniť a nedať šancu iným lekárom. "Boj neurochirurgií sa nezačal pred dvoma mesiacmi. Ten príbeh sa začal v roku 2006," uviedol.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce