15. 10. 2019 11:41 | BRATISLAVA/TASR

Pre nahrávku Kočnera s Trnkom zasadne mimoriadne výbor

Má naň prísť aj Saková.

Dobroslav Trnka a Marian Kočner.
Dobroslav Trnka a Marian Kočner. Foto: koláž TV Markíza/TASR

Pre nahrávku rozhovoru Mariana Kočnera a bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku mimoriadne zvolajú výbor pre obranu a bezpečnosť. Opoziční poslanci spísali a podali návrh na utorkovom rokovaní výboru.

Členovia výboru návrh odsúhlasili, jeho predseda Anton Hrnko (SNS) oznámil, že termín rokovania dohodnú aj s ministerkou vnútra Denisou Sakovou (Smer-SD), aby sa ho mohla zúčastniť.

Medializované informácie podľa nezaradeného poslanca Ľubomíra Galka indikujú, že je možné, že polícia mala nahrávku k dispozícii už dlhšiu dobu. Opozícia chce, aby na mimoriadne rokovanie prišiel situáciu vysvetliť okrem ministerky vnútra aj policajný prezident Milan Lučanský. "Nechceme z toho robiť politiku, môže to by pokojne aj v utajenom režime," dodal Galko.

Denník N informoval o tom, že získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi Trnkom a Marianom K. Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Marian Kočner Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie Jaroslava Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila. Podľa Denníka N Marian Kočner vyšetruje bývalého generálneho prokurátora, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa jemu aj jeho kumpánom fyzickou likvidáciou a tým, že jeho syn skončí. Haščák sa dištancuje od všetkých "domnelých aktivít", s ktorými má byť podľa komunikácie spájaný, a odmieta ich.

Pozrite si súhrn reportáži k téme nahrávky, ktoré sme odvysielali v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce