16. 10. 2019 09:31 , článok bol aktualizovaný 16. 10. 2019 15:55 | POVAŽSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

Zabil manželku po tom, ako sa vrátil z basy. Už predtým sa jej vyhrážal, že skončí v krabici

Mŕtvy manželský pár našiel maloletý vnuk v dome v Považskej Teplej.

Dom, kde sa stala vražda.
Dom, kde sa stala vražda. Foto: Polícia SR

Vražda na Považí. Muž zabil svoju manželku pár dní po tom, ako sa vrátil z basy. Dokončil to, čím sa jej už predtým vyhrážal.

Tragédia sa stala v rodinnom dome v Považskej Teplej. Muž (†57) tam podľa polície dobodal svoju manželku a obesil sa. Telá v dome, podľa našich informácii, objavil ich vnuk. "Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia a vo veci zločinu vraždy," potvrdila hovorkyňa krajskej polície Danka Adámiková.

Policajti na mieste zasahovali do neskorej noci. K samotnej tragédii došlo v popoludňajších hodinách. Podľa miestnych, to čo sa tu stalo, sa dalo čakať. Muž totiž zavraždil svoju ženu len pár dní potom, ako sa vrátil z vyšetrovacej väzby. Zadržali ho, lebo sa jej vyhrážal zabitím. S nožom v ruke, a so slovami, že skončí v krabici.

"Prokurátor súdu predložil dohodu o vine a treste, v ktorej sa s obvineným dohodol na uložení podmienečného trestu odňatia slobody za spáchaný pokračovací prečin nebezpečného vyhrážania," reagoval krajský hovorca súdov Roman Tarabus.

Súd mužovi nariadil aj protialkoholické liečenie ústavnou formou. Muž sa tak po niekoľkých mesiacoch dostal von z vyšetrovacej väzby. A takto to dopadlo.

Podľa odborníčky, ktorá sa podobnými problémami zaoberá, je toto najkritickejšie obdobie. Muž je plný emócii, má potrebu pomstiť za to, že ho do basy dostala. Podľa nej je dôležité, aby boli obete lepšie chránené. Pýtať sa vraj treba, či dal prokurátor vypracovať znalecký psychologický posudok, ale aj to, prečo nebol aplikovaný zákaz priblíženia sa.

Prípad sledovala Veronika Tesáková

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce