16. 10. 2019 13:49 | ŽILINA/tvnoviny.sk

Judita (16) po vražde spolužiaka volala na tiesňovú linku: V telefóne bolo počuť výkrik

Obvinené dievča je stále vo väzbe.

Dievča v rukách polície.
Dievča v rukách polície. Foto: TV Markíza

Gymnazista Tomáš (†16) zomrel po mnohých bodnutiach v byte na žilinskom sídlisku v polovici mája. Z vraždy obvinili rovnako starú Juditu, ktorá je stále vo väzbe.

V prípade sa objavili nové skutočnosti. Cas.sk píše, že dievča zasadilo mladíkovi oveľa viac bodných rán. A to až 51.

V popoludňajších hodinách 16. mája vraj zazvonil telefón na stredisku tiesňovej linky. Zo slúchadla sa ozval hlas 16-ročnej Judity. Tá prosila o pomoc pre dobodaného spolužiaka Tomáša.

Povedala, že v byte ich napadol neznámy muž, ktorý prišiel spraviť odpočet plynu. Jej hlas však nebol hysterický ani inak nekontrolovaný. Judita záchranárom dosť racionálne opisovala, ako neznámy muž vošiel do bytu a potom nožom napadol ju a jej kamaráta, ktorý teraz ležal na zemi a bol celý krvavý.

Záchranárka na linke hovorila Judite, aby začala s masážou srdca so slovami „silno zatlačte". Po výzve sa v telefóne ozval Juditin výkrik. Študentka záchranárke vysvetľovala, že má porezané obe ruky a že ju to veľmi bolí. A tak sa pozornosť obrátila na Juditine zranenia. Potom do bytu prišli záchranári. Mladík už bol ale mŕtvy.

Policajti po obhliadke zaistili stopy a v Juditinej detskej izbe našli kuchynský nôž od krvi, ktorá patrila obom gymnazistom. Juditin rodinný priateľ po čase niečo prezradil. Tvrdí, že gymnazista Tomáš bol tesne pred útokom už na odchode z bytu. Obuté mal mať už aj topánky, pretože ho čakala babka a po stretnutí s ňou mal ísť na tréning. A práve vtedy, keď bol zohnutý, vraj dostal ranu nožom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce