17. 10. 2019 16:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ľudia vyjdú opäť do ulíc. Za slušné Slovensko zvoláva na piatok protesty (zoznam miest)

Nahrávka sa po rokoch objavila na verejnosti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Do redakcií v stredu prišla údajná nahrávka Gorily, ktorá má viac ako 38 hodín. Odvtedy sa k nej vyjadrujú politici aj strany. Kauza Gorila nenecháva chladnými ani ľudí. Na Facebooku sa už mobilizujú na piatkové protesty po Slovensku.

"Pri tom všetkom, čo vyšlo na povrch za posledné dni, nemôžeme mlčať, preto sa opäť stretneme v uliciach slovenských miest," píšu organizátori na sociálnej sieti.

"Aj keď sme pravdepodobný obsah nahrávky poznali už roky, až teraz, pri jej počúvaní, sa nám potvrdzujú snahy o absolútny rozpad štátu," uviedli predstavitelia iniciatívy. "Naše požiadavky na dôsledné vyšetrenie káuz a dôveryhodnú vládu stále trvajú. Dnešnými zisteniami sa rozširujú na ďalších ľudí," dodali. Generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára žiadajú, aby konal. Volajú tiež po očiste súdov a politiky.

Pozrite si zoznam miest

Protesty na Slovensku.
Protesty na Slovensku. Foto: TVNOVINY.sk
 

Protesty v zahraničí.
Protesty v zahraničí. Foto: TVNOVINY.sk
 
 

Spis Gorila zverejnil anonym v decembri 2011. Zachytávať má rozhovor medzi Haščákom s politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006. V zverejnených textoch vystupujú vtedajší minister hospodárstva Jirko Malchárek, šéfka Fondu národného majetku Anna Bubeníková, ale aj expremiér Robert Fico.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce