17. 10. 2019 09:19 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Jankovská býva v luxusnej novostavbe pod bratislavským hradom, byt je napísaný na synov

Hodnota nehnuteľnosti je závratná.

Monika Jankovská
Monika Jankovská Foto: TASR/TV Markíza

V bratislavskej novostavbe nazvanej Rezidencia hradný vrch vlastnia synovia Moniky Jankovskej Martin a Jakub od mája luxusný byt. Na nehnuteľnosti nie je zapísaná žiadna ťarcha a podľa listu vlastníctva má bývalá štátna tajomníčka právo na jeho doživotné užívanie, informujú Aktuality.sk.

Podľa portálu má byt 168-metrový interiér so 7-metrovou lodžiou a 8-metrovým balkónom. Môže mať hodnotu vysoko prekračujúcu 500-tisíc eur.

Monika Jankovská v tomto byte zrejme trávi čas na PN-ke. Zastihli ju tam novinári z redakcie Aktuality.sk. Po zazvonení na zvonček sa ozvala Jankovská so slovami „koho hľadáte?". Na otázku, z akých prostriedkov bol kúpený byt, v ktorom sa práve nachádza, neodpovedala, v zvončeku zostalo iba ticho.

Jankovskej syn Jakub, ktorý je jedným z majiteľov bytu, po prvej položenej otázke bez slova zložil telefón. „Ja a ani môj brat nie sme verejne činné osoby. Z tohto dôvodu sa k žiadnym otázkam nebudeme vyjadrovať," odpovedal Jankovský na zaslanú správu.

Na otázku, či na kúpu bytu neboli použité peniaze Moniky Jankovskej už neodpísal.

Kočnerova "opička"

Monika Jankovská odstúpila z funkcie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti po tom, čo televízia Markíza získala informácie o to, že vyšetrovatelia NAKA by mali disponovať vyše tisíckou správ medzi Marianom Kočnerom a ňou.

V komunikácii Threema sa s Kočnerom dohadujú o ovplyvňovaní viacerých súdnych konaní.

Okrem toho ju kontroverzný podnikateľ označoval v komunikácii s Alenou Zsuzsovou za svoju opičku a písal o tom, že bude riadiť ministerstvo. Dnes už sudkyňa Jankovská ale tvrdí, že sa s Kočnerom nepozná a akýkoľvek kontakt s ním odmietla.

Policajti NAKA jej zaistili mobil ešte 22.8.2019. Spravili to po tom, čo vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zneužívania právomocí verejného činiteľa, podplácania a prijímania úplatku.

Okrem Jankovskej zaistili mobil aj ďalším sudcom - jej sestre Andrei Haitovej, Zuzane Maruniakovej, Vladimírovi Sklenkovi, Miriam Repákovej a prokurátorovi Bystríkovi Palovičovi.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce