17. 10. 2019 19:00 | SVIDNÍK/TV Markíza

Školáci najväčšej svidníckej školy zažili riadny adrenalín. K nešťastiu nechýbalo veľa

Robotníci vedeli, že majú ohradiť výkopy, ale neurobili to. Až po našom nakrúcaní.

Rozkopaný pozemok pred svidníckou školou.
Rozkopaný pozemok pred svidníckou školou. Foto: TV Markíza

Nezodpovedné a lajdácke. Takéto je podľa miestnych správanie stavebnej firmy, ktorá rozkopala okolie jednej zo škôl na severovýchode Slovenska. Robotníci vykopané diery nechali a odišli preč a od zbytočnej tragédie bol len krôčik.

Dnešná ranná cesta školákov do najväčšej školy vo Svidníku bola poriadne adrenalínová. Oveľa viac ako inokedy museli dávať pozor, kam stúpajú. Výkopy boli odkryté od stredy (16. 10.) cez deň, celú noc a takisto i vo štvrtok (17. 10.) ráno.

Mladších žiakov do školy sprevádzajú rodičia či starí rodičia. Neohradené výkopy ich poriadne nasrdili. Samospráva však na to, kedy robotníci prídu a urobia to, čo už dávno mali urobiť, nechcela čakať.

Pár desiatok minút po nakrúcaní chlapi predsa len prišli. Na otázku, prečo výkopy nezabezpečili hneď v stredu, sme dostali takúto odpoveď. „Pravdu? Lebo sme k....i. Vedel o tom Roman, že sa to má zrobiť, ja som vedel o tom, prišiel čas, keď dorobili, sme sa zbalili a odišli," povedal nám zamestnanec stavebnej firmy.

Výkopy zatiaľ zabezpečili provizórne, sľúbili však riadne pevné zábrany. Mesto už voči firme, ktorá kope pre veľkého mobilného operátora, začalo správne konanie.

Nakrúcal Pavol Sivák.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce