17. 10. 2019 19:26 | STREČNO/TV Markíza

Dlhoročné hádky o priechod cez spoločné pozemky vyvrcholili bitkou

Prípad zo Strečna už rieši aj štátna polícia.

Ján Beháň.
Ján Beháň. Foto: TV Markíza

Dlhoročné zlé susedské vzťahy vyústili do fyzického útoku. Odkedy sa jedna rodina prisťahovala sú nadávky či provokácie súčasťou ich života. Tentokrát ale skončili s pomliaždeninami na urgente.

Susedia v obci Strečno majú spoločné pozemky, na ktorých majú domy aj spoločnú prístupovú cestu. A práve o prechod cez ňu sa sporia už vyše 20 rokov.

Hádky vyústili až do fyzického útoku medzi dôchodcom Jánom a mladým susedom Tomášom. Do hádky sa zapojili aj Tomášov brat a kúrenár, ktorý zapájal dôchodcovi kúrenie. Každý má svoju verziu incidentu.

„On ma začal biť. Takto údery do oka a potom som zrazu spadol na zem, ublížil som si hlavu. Potom som sa zbadal mal som mobil v zadnom vrecku že si idem zavolať. Kopol mi do ruky a telefón mi vykopol," opísal incident sused Ján Beháň.

Mladý sused Tomáš nám povedal, že spoločník pána Beháňa napadol jeho brata zozadu do krku a zhodil ho na  zem.

Bitku ukončila až privolaná polícia. Pre dôchodcu prišla sanitka a ošetriť lekárom, na urgentnom prijme, sa osobne nechal aj Tomášov brat.

„Dôchodca utrpel pomliaždeniny hlavy a hrudníka a taktiež sme mu ošetrili zranené oko. Mladší z mužov utrpel taktiež pomliaždeniny a to hrudníka a kolena," povedala k prípadu hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Starosta obce Dušan Štadáni o problémoch medzi týmito rodinami vie. Pred dvomi rokmi sa obec snažila ich vzťahy urovnať, no očividne bezúspešne.

„Riešili sa dva prípady jednak aj susedský spor a jednak aj právo prechodu pozemok. Ako mediátori sme sa im snažili vysvetliť určité veci, ktoré by mali dodržiavať. V prípade že nie tak sa musia obrátiť v rámci nejakých majetkovoprávnych sporov na súd," spomína si starosta.

Tomáš je mestský policajt v Žiline a dôchodca tu poslal na neho sťažnosť. „Príslušník obecnej polície je podľa zákona zamestnancom. Ku konaniu zamestnancov v čase osobného voľna, to znamená mimo výkonu povolania sa mestská polícia nebude vyjadrovať," reagoval zástupca náčelníka MsP Žilina Martin Matejto

Prípad rieši štátna polícia. Tá musí ešte vypočuť svedkov a počkať si aj na výsledky lekárskych správ. Polícia už v tomto spore prijala dve oznámenia a na prípadoch intenzívne pracujeme.

Nakrúcala reportérka Zuzana Gadušová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce