18. 10. 2019 08:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Jankovská si s Kočnerom písala aj o luxusnom byte, v ktorom teraz býva

Byt je napísaný na synov a nie je na ňom žiadna ťarcha.

Monika Jankovská
Monika Jankovská Foto: TASR/TV Markíza

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská si s Marianom Kočnerom písala aj o luxusnom byte, v ktorom teraz býva. Aktuality.sk získali časť komunikácie z Threemy medzi Marianom Kočnerom a Monikou Jankovskou, kde sa rozprávajú o nehnuteľnosti, o ktorú má Jankovská záujem. Mala do nej vraziť celé svoje úspory.

 

Podľa portálu má byt v Rezidencii Hradný vrch 168-metrový interiér so 7-metrovou lodžiou a 8-metrovým balkónom. Môže mať hodnotu vysoko prekračujúcu 500-tisíc eur. Len obývačka má väčšiu rozlohu ako priemerný 3-izbový byt. Hlavná miestnosť v byte, ktorej súčasťou je aj kuchyňa a jedáleň, má viac ako 70 štvorcových metrov. Napísaný je na Jankovskej synov a v liste vlastníctva sa neuvádza žiadna ťarcha.

O byte v rezidencii sa Jankovská bavila aj s Kočnerom v aplikácii Threema počas novembra a decembra 2017, informuje portál.

„Poznáš byty Rezidencia Hradný vrch?" otvára Jankovská tému svojho bývania v správach s Kočnerom. Ten jej odpovedá, že pozná. Pýta sa, či plánuje v projekte kúpiť byt.

„Nemám dosť peňazí. Len zisťujem," odpovedá Jankovská.

„Na pomstu sú potrebné peniaze. Ver mi. Ale tie dám ja. Ty si kúpiš byt a ja platím ostatné," snažil sa jej zdvihnúť náladu Kočner.

„Len to všetko trvá," posťažovala sa Jankovská.

„Ja fakt na veciach pracujem. Platím informácie, fotky, nahrávky, videá," ubezpečoval ju Kočner s tým, že tím na sledovanie novinárov ho stojí 10-tisíc eur mesačne.

V poslednej správe k bytu žiada Jankovská Kočnera o právnu pomoc s ochranou pred novinármi.

„Potrebujem dobreho pravnika na ichrany osobnosti!!! Je.em cely byt. Všetko, čo mam našetrene do toho dám."

„OK. Dopíše moje a padreho žaloby a môže sa ti venovať," reagoval Kočner. Padre je označenie pre Norberta Bödöra. Spolu si Kočner s Jankovskou vymenili až 6-tisíc správ.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce