18. 10. 2019 15:47 | BRATISLAVA/TASR

Andruskóovi ostávajú ďalšie obvinenia

O treste sa dohodol iba v prípade Jána Kuciaka.

Prokurátori Peter Šufliarsky a Maroš Žilinka a advokát Daniel Lipšic.
Prokurátori Peter Šufliarsky a Maroš Žilinka a advokát Daniel Lipšic. Foto: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Sprostredkovateľ vraždy Jána Kuciaka Zoltán Andruskó je obvinený z viacerých trestných činov, nielen z vraždy novinára. Čelí obvineniam v príprave vrážd prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica. Obvinený je aj z krátenia dane.

Po piatkovom uzavretí dohody o vine a treste, ktorú ešte musí schváliť Špecializovaný trestný súd, čelí Zoltán A. naďalej viacerým obvineniam, čo potvrdil aj obhajca poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic.

Spolu s Alenou Zsuzsovou, Miroslavom Marčekom a Tomášom Szabóm ho totižto policajti z Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR obvinili v auguste z prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica. Ten túto kauzu vzhľadom na fakt, že je aj poškodeným, nechcel zatiaľ komentovať.

Ponúkané sumy za vraždy.
Ponúkané sumy za vraždy. Foto: TV Markíza
 

Prokurátor Maroš Žilinka vtedy uviedol, že spolu s ním chceli páchatelia zavraždiť aj jeho manželku a deti. Prokurátora Petra Šufliarskeho zvažovali zabiť bombou v smetnom koši.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár vo februári tohto roka potvrdil, že jedného z prokurátorov Petra Šufliarskeho, Maroša Žilinku alebo advokáta Daniela Lipšica na 99 percent lustrovali.

"U pána Žilinku boli tie informácie až hrozivo detailné a sami ich získať nemohli bez toho, aby nemali dobré kontakty," povedal vo februári Čižnár.

Zoltán A. je okrem násilnej trestnej činnosti obvinený aj z krátenia dane, za ktoré mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. Na daniach dlží štátu viac ako milión eur.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce